У кулуарах Верховної Ради представлено експозицію «Рушник національної єдності» та колекцію вишиванок.

Культурно-мистецька та суспільно-політична акція «Рушник національної єдності» розпочалась 19 лютого 2007 року. Рушник, довжиною понад дев’ять метрів, вишивали 1340 осіб з усіх регіонів України, серед них — більш як 80 дітей, та представники української діаспори за кордоном, зокрема США, Канади, Італії, Німеччини, Польщі та Румунії. Це люди різних національностей, віросповідань та політичних поглядів. Наймолодша вишивальниця — Тетяна Лоба з Херсонщини. Перше вишивання рушника відбулося на Запоріжжі на острові Хортиця, а останнє — в Криму. Відтоді рушник подорожує Україною та світом. В акції також брали участь політики, депутати, керівники місцевих органів влади, дипломати, громадські діячі, майстри вишивки. Дехто поклав декілька стібків, а деякі майстрині працювали від 6 до 20 годин. Найдовше вишивали Герб України.

«У рушнику закодована історична та культурна самобутність України, її минуле, сьогодення і майбутнє, — сказала виконавчий директор акції «Рушник національної єдності» Тамара Степаненко (на знімку ліворуч). — Минуле — це Трипільська культура, Київська Русь, Козаччина. Сьогодення — Дерево життя, на якому 27 неповторних квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття — наш Герб, наші зорі».

Експозицію організовано Благодійним фондом «Український рушник», що опікується збереженням кращих зразків українських вишиванок у світі. На виставці також представлено унікальні вишиванки ручної роботи.

Олександра КУЧЕРЯВА.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Більше фото тут.