У соцмережах батьки часто поширюють повідомлення щодо незнайомців, які пригощають дітей солодощами з наркотиками. Однак у Ювенальній превенції Рівненської області з початку навчального року не зафіксовано жодної такої ситуації чи повідомлення про такі випадки. Тому просимо батьків не піддаватися паніці, а вчитися правил безпечної поведінки разом із дітьми. Основні правила, які дорослі мають донести до своїх чад:

* Злочинець не завжди має підозрілий вигляд. Ми звикли дозволяти нашим дітям сідати у громадському транспорті на руки до незнайомців. Діти часто ведуть розмови з пасажирами і розповідають їм про особисте життя родини, друзів, захоплення. Саме такі моменти на підсвідомому рівні закладають у дитини розуміння, що незнайомець, який цікавиться твоїм життям, безпечний. Ця установка шкодить, коли дитину намагаються заманити справжні зловмисники.

* Не можна приймати солодощі, напої чи медикаменти від незнайомців.

* Не можна торкатися дитини проти її волі. Це другий рівень психологічного усвідомлення дитиною своєї безпеки. Відмовитися сидіти на руках у незнайомців (навіть якщо це бабусі у транспорті), не тримати за руку дорослих, які хочуть перевести тебе через дорогу чи провести додому — усе це особисті кордони дитини, які вона має право захищати. Діти мають і повинні казати «НІ» й не соромитися відмовляти дорослим.

* Треба кричати, коли хтось порушує твої права чи права інших дітей. Якщо незнайомець підходить і пропонує піти до магазину, щось купити чи просто розважитися, неповнолітні мають бути готовими КРИЧАТИ: «Це не мій тато/мама. Я його не знаю, допоможіть».

Говоріть зі своїми дітьми про безпеку, запитуйте, що вони робитимуть у тій чи іншій ситуації, обов’язково тренуйтеся, як діяти та що казати в разі небезпеки, радять фахівці відділу комунікації поліції Рівненської області.