Перший заступник Голови Верховної Ради, Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко у понеділок відвідала Донецьку область.

В Авдіївці Ірина Геращенко побувала в ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод», де зустрілась із працівниками підприємства та мешканцями міста. Під час зустрічі було обговорено безпекову, гуманітарну та екологічну ситуацію на Донбасі, роботу «мінських груп». Також велику увагу було приділено соціально-економічному розвитку Донеччини, реформам у сфері освіти, медицини, децентралізації та протидії корупції.

У рамках візиту, як повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради, перший заступник глави парламенту також зустрілась із військовослужбовцями. Учасники зустрічі обговорили реформування сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО. Ірина Геращенко поінформувала, що днями у парламенті буде зареєстровано законопроект, метою якого є запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ. За словами політика, законопроект спрямовано на забезпечення відповідності військових звань до еквівалентної колонки «NATO Code» згідно з STNAG 2116.

Особливу уваги було приділено питанню підвищення грошового забезпечення військовослужбовців. Ірина Геращенко зауважила, що відповідно до економічної спроможності уряд поступово збільшуватиме заробітну плату українським військовим. Політик поінформувала, що доплати розпочнуться вже з 1 квітня цього року військовослужбовцям, які перебувають на першій та другій лініях зіткнення.

Ірина Геращенко ознайомилась із станом реконструкції Красногорівської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 2 та житлового будинку Красногорівки, що були пошкоджені обстрілами з боку бойовиків. У рамках зустрічі з мешканцями Красногорівки також було приділено особливу увагу питанню відновлення об’єктів критичної інфраструктури Донеччини, зокрема пошкоджених об’єктів газо- та електропостачання області.

«27 березня відбудеться чергове засідання робочих підгруп та ТКГ у Мінську. Прошу скерувати всі проблемні питання щодо відновлення об’єктів критичної інфраструктури задля їх предметного обговорення із представниками РФ та ОБСЄ на засіданнях економічної та безпекової підгруп», — зауважила І. Геращенко.

Під час зустрічі також було обговорено ініціативу Президента України щодо патронату країн-членів ЄС над районами Донбасу, що постраждали внаслідок військової агресії РФ, та порушено питання стосовно створення міжнародної робочої групи з аудиту завданих збитків і втрат через військову агресію РФ в Україні.

«Росія має понести відповідальність у міжнародних судах за агресію у Криму, на Донбасі та в районі Керченської протоки, за тисячі загиблих українців та мільйонні втрати української економіки. Для цього насамперед потрібно провести оцінювання завданих збитків за останні п’ять років», — заявила І. Геращенко.

Обговорюючи питання реінтеграції окупованого Донбасу, політик висловила переконання, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН може стати вирішальним чинником для налагодження миру. Водночас вона відзначила необхідність направлення технічної оціночної місії для розробки відповідних варіантів майбутньої місії.

Під час зустрічі також було обговорено питання щодо підвищення соціальних та пенсійних виплат, зокрема пенсійну реформу, яка розпочалась ще 2017 року.

У рамках робочого візиту І. Геращенко також ознайомилася зі станом реконструкції та роботою КПВВ «Мар’їнка», поспілкувалася з українцями, які змушені щоденно перетинати КПВВ.

Окрім того, Ірина Геращенко зустрілась із мешканцями Краматорська, обговорила перебіг впровадження реформ та актуальні питання соціально-економічного розвитку міста.