На знімку: під час першого заняття в школі юного екскурсовода.

Фото надано музеєм.

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулося перше заняття, на якому діти вивчали та досліджували хату із села Довге Іршавського району. То — взірець архітектури і побуту долинян краю. Учні мали змогу доторкнутися до музейних експонатів, а в дискусіях розгадувати їхні таємниці, поринути в минуле гончарного ремесла, дослідити та дізнатися про життя і традиції предків.

— У березні музеєм було оголошено набір до школи юного екскурсовода. Навчання в ній дасть змогу дітям дізнатися про професію музейного працівника, а також спробувати себе в новій захопливій ролі — музейного екскурсовода, — розповідає директор закладу, кандидат історичних наук Василь Коцан. — Друге заняття відбудеться наступної суботи. Загалом буде проведено вісім занять з дослідження найцікавіших музейних хатинок та експонатів. На основі отриманих знань дитина зможе підготувати свою власну екскурсію, висвітлити своє бачення та реалізувати цікаву ідею. Мета — аби кожна дитяча екскурсія ставала творчим проектом.

До речі, ця школа діє в рамках проекту «Дитячі дні в ужгородському скансені», який реалізовуватиметься за підтримки програми Culture Bridges. А фінансується проект Європейським Союзом і здійснюється Британською радою в Україні в партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури ЄС.