19 квітня 2019 року. Володимир Зеленський під час дебатів на НСК «Олімпійський».

Фото Олександра КЛИМЕНКА.

Більше фото тут.

Фраза про те, що переможців не судять, заграла новими барвами. Адже кандидату на пост Президента Володимиру Зеленському, який згідно з даними екзит-полів став переможцем другого туру виборів глави держави, виписали протокол про адміністративне порушення просто в самий розпал дня голосування.

Як повідомлялося в передвиборчому штабі «ЗЕ! Команди», В. Зеленський прийшов проголосувати на свою дільницю близько 11.00. Зробивши свій вибір, він показав журналістам бюлетень у розгорнутому вигляді. Згідно з чинним законодавством, це трактується як незаконна агітація. У штабі це коментував політконсультант Дмитро Разумков. «Вибори ще не пройшли, а ситуація вже змінюється, і кандидати в Президенти вже починають отримувати протоколи за адмінпорушення. Експерт також акцентував, що сталося це випадково.

Загалом атмосфера в штабі кандидата В. Зеленського була спокійною. Експерти під час виступів наголошували на тому, що народне волевиявлення проходить розмірено та в рамках букви закону. На виборчих дільницях у другому турі від штабу працювало майже 18 тисяч спостерігачів.

Володимир Зеленський прибув до свого виборчого штабу перед тим, як мали оголосити результати екзит-полів. Радість своєї перемоги він розділив із дружиною та представниками своєї команди. Він оголосив вдячну промову, в якій згадав усіх, хто йшов разом з ним до перемоги — від батьків до технічних працівників. І пообіцяв, що не підведе українців. Навіть тих, хто за нього не голосував.

Пізніше під час брифінгу В. Зеленський поінформував, що отримав привітання від чинного Президента, а також висловив готовність звернутися до П. Порошенка за порадою, якщо буде необхідно. Відповідаючи на запитання журналістів, майбутній очільник країни зауважив, що подальший діалог із Росією він бачить у продовженні «нормандського формату» переговорів.

У намірах «ЗЕ! Команди» — потужна інформаційна війна задля припинення вогню на Донбасі. В. Зеленський пообіцяв вже незабаром прокоментувати свої перші кадрові призначення та повідомив, що має домовленості із діючими генералами про оновлення Генштабу. А також зауважив, що як гарант має підтримувати українську мову.

Дослівно

«Будемо продовжувати Мінський процес і перезавантажувати його, — зауважив В. Зеленський. — Думаю, будуть кадрові заміни, але підемо до кінця заради того, щоб припинити вогонь. Найголовніше для нас — повернути наших хлопців живими. Нині завдання номер один — врятувати всіх військовополонених».