На знімку: під час відкриття переходу.

Фото прес-служби ОДА.

На околиці села Лубня Великоберезнянського району в середу, 1 травня, запрацював пішохідний пункт пропуску між Україною і Польщею у межах Закарпатської області та Підкарпатського воєводства.

Подія пов’язана з 15-ю річницею вступу Польщі до Євросоюзу і має на меті вкотре привернути увагу до питання відкриття повноцінного КПП на україно-польському кордоні. А пішохідний перехід «Лубня — Волосате» вже тривалий час розглядається як найбільш перспективна точка для такого об’єкта.

Відкриття тимчасового пункту пропуску супроводжувалося урочистими заходами. Українська сторона, яку представляли в. о. голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас, керівник апарату облдержадміністрації Руслана Натуркач, очільники Великоберезнянського району й Лубнівської сільради, хлібом-сіллю зустріла на кордоні польську делегацію на чолі з маршалком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилом. Після взаємних привітань, інформує прес-служба ОДА, дійство продовжилося на українському боці.

— На Закарпатті кажуть: хороший сусід кращий за далекого родича. Ми вважаємо наших сусідів поляків добрими друзями й партнерами. Дуже тішимося, що після тривалого періоду стагнації стосунки між двома прикордонними регіонами отримали друге дихання. Торік, після 16-літньої перерви, ми відновили Дні добросусідства й підписали програму спільних дій між Закарпатською областю і Підкарпатським воєводством. Я пропоную не зупинятися на досягнутому й разом зробити максимум для того, щоб на цьому місці в майбутньому за-працював офіційний пункт пропуску між Україною та Польщею, — зазначив Я. Галас.

Він також привітав гостей із річницею вступу Польщі до ЄС та підкреслив: їхня країна є прикладом для України у плані європейської та євроатлантичної інтеграції. А ще висловив щиру подяку польському народу за таку важливу й необхідну підтримку нашої держави в цей складний період протистояння російській агресії.

Після офіційної частини представники польської делегації та туристи, яких менш ніж за годину роботи пункту на українську сторону перейшло понад сотню, мали можливість ознайомитися з туристично-рекреаційним потенціалом області, оглянути та придбати вироби народних умільців, різноманітні вина й сири, продукти бджільництва…

Тепла атмосфера панувала на кордоні, незважаючи на холодний вітер та дрібний дощ. Та невдовзі виглянуло сонечко.

До речі, пішохідний перехід діятиме до 5 травня включно з 8.00 до 20.00 київського часу, перетин кордону здійснюватиметься за шенгенськими візами або біометричними паспортами.

Ужгород.