З нагоди 75-річчя депортації кримських татар Сейм Латвії ухвалив заяву, у якій ідеться, що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу, повідомляється на офіційному інтернет-порталі парламенту Латвії.

В ухваленому документі зазначається, що ціла низка історичних джерел вказує на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. В тому числі — й проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова та щоб вижити їх з батьківщини.

Сейм у заяві також нагадує, що Росія п’ять років тому незаконно анексувала Крим. Латвійські парламентарії засуджують тривалу політику утисків та насильства з боку Росії стосовно кримських татар. «Ті кримські татари, хто відмовляється прийняти російське громадянство і не визнає незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися», — цитує слова голови комісії Сейму із зовнішніх справ Ріхардса Колса прес-служба парламенту.

Заява закликає міжнародне співтовариство та інституції відзначити 18 травня день депортації кримських татар і стежити за сьогоднішніми подіями в Криму.