Минули часи, коли в професійні освітні заклади вступали лише ті, кого хотіли спекатися в школі. Нині сюди вступає багато молоді, яка чітко ставить перед собою мету щодо професії і впевнено йде до її досягнення, як, скажімо, Дмитро Петренчук (на знімку) — учень Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей», що в місті Сарни на Рівненщині. Тут він здобуває професію «тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва». Дмитро гарно вчиться, хоче стати висококласним фахівцем.

— Для цього в училищі створено всі умови, — каже юнак. — Сільськогосподарська техніка й агрегати, на яких навчаємось, — нового покоління. Від учнів потрібне лише бажання вчитися.

У Дмитра Петренчука воно є. Бо вважає, що в майбутньому це йому знадобиться. Адже мріє створити фермерський кооператив чи господарство з вирощування різних сільгоспкультур і розведення тварин. Але хоче ще й виш закінчити, щоб мати ґрунтовні знання для успішного господарювання.

А ще Дмитро став переможцем другого етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТУ Рівненщини з його професії, що проводився на базі Сарненського професійного аграрного ліцею. Під час змагань Дмитро демонстрував свої навички та вміння оранки землі на тракторах МТЗ-80/82 із начіпним плугом ПЛН-3-35.

Юнак (учня підтримував його наставник — майстер Валентин Мірковець) гідно представив Рівненщину на Всеукраїнському конкурсі майбутніх трактористів у селищі Катюжанка Київської області — виборов п’яте місце із шести призових. Це при тому, що на змаганнях було двадцять п’ять учасників. Тож Дмитро Петренчук як заохочення до навчання та професійного вдосконалення отримуватиме стипендію від Президента України.

Успіхам хлопця радіє його родина. Дмитро родом із села Іваничі Костопільського району. Його старший брат навчається в Березнівському лісотехнічному коледжі Національного університету водного господарства та природокористування. А батько — фермер, вирощує зернові культури. Саме він порадив синові вступити в Сарненський аграрний ліцей, адже підсобне господарство потребує кваліфікованого механізатора. Першим учителем у Дмитра був батько: допомагаючи йому, ще до ліцею освоїв трактор ДТЗ.

Сарни

Рівненської області.

Фото Василя СОСЮКА.