Фото надано Василем НИТКОЮ.

Під озимими тут понад 6 тисяч гектарів, і, за словами відомого в краї агронома Василя Яцканича (на знімку), виграють ті землевласники, які застосовували необхідні технології під час догляду за зерновими. Це було важливо, оскільки спочатку рослини мусили витримати спекотний сухий квітень, потім діждалися сезону великих дощів, а надмір вологи приносить різні хвороби рослинам.

Випробування негодою тривають. Грози, інтенсивні зливи впливають на графік робіт. Навіть нині, коли погода, здається, стабілізувалася, уночі не виключаються грози, а це значить, що вранці наступного дня треба чекати, доки волога випарується. Та загалом є всі передумови провести жнива успішно. У Виноградівському районі «на лінійці готовності» — 36 зернозбиральних комбайнів різних модифікацій, а цього цілком достатньо, щоб обійти всі великі й малі ділянки. Крім того, у районі діє підприємство Івана Яцканича «Квадро», яке не лише має весь набір запчастин для сільгосптехніки, а й відправляє своїх майстрів на місце поломки техніки, щоб відремонтувати її одразу ж.

На полях підприємств «Новий рівень» і «Тиса-Захід» із селища Вилок зерновими засіяно 600 гектарів. Василь Яцканич разом з молодим агрономом Анатолієм Позняком забезпечують там фаховий супровід сільськогосподарських робіт і результатом задоволені. Вчасна обробка зернових дозволяє очікувати доброго врожаю й у ПП «Нива» (село Теково), у господарстві Світлани Андрашко «Егреш», у фермерському господарстві Михайла Агія.

Крім Виноградівського, на Закарпатті вже жнивують Берегівський, Ужгородський та Іршавський райони.

Загалом на Закарпатті щорічно під зернові відводиться до 45 тисяч гектарів. Це порівняно небагато, проте дає змогу забезпечити кормами тваринництво. Нинішній рік — не виняток. А результат роботи залежатиме не лише від погоди, а й господарського підходу і вчасного збору хлібів.

Василь ГОРВАТ, Василь НИТКА.

Закарпатська область.