Представники ОТГ та туристичного бізнесу краю, які взяли участь у семінарі з питання підвищення туристичної привабливості регіону, побували у місцині, де впав метеорит вагою 40 мільйонів тонн і заглибився в землю на 800 метрів. За даними науковців, інцидент стався 400 мільйонів років тому. Нині це територія між річками Соб та Сибок і селами Лугова Іллінецького та Іваньки Липовецького районів.

Кожні чотири роки на це місце приїздять учасники міжнародної конференції «КАММАК — комети, астероїди, метеори, метеорити, астроблеми, кратери», які досліджують взаємодію малих тіл Сонячної системи з планетами й утворення ударно-вибухових геоструктур. У кратері виявлено підвищений вміст кобальту, нікелю, іридію.

Іллінецький кратер називають найдавнішою в Європі астроблемою. За їхньою інформацією, тут було знайдено найбільший у світі агат. Його параметри — 14,5х25х32 сантиметри. Нині він зберігається у природничому музеї Берліна. У долині і на пагорбах з-під землі виглядає багато каміння. Більшість має червонястий відтінок. За словами одного з місцевих жителів, його мішками виносять. Переважно на сувеніри.

— Таке місце, безперечно, цікаве не тільки туристам нашої держави, а й тим, хто приїздить з інших країн, — каже керівник Іллінецької ОТГ Володимир Ящук. — Спершу плануємо створити мінімум інфраструктури для гостей. У перспективі маємо намір облаштувати туристичний комплекс Іллінецького кратера. Навіть той само чай на космічних травах може стати принадою.

Вінниця.