Справа наліво: директор департаменту АПР Івано-Франківської ОДА Іван Андріїшин із передовими аграріями Павлом Потомським та Іваном Приймаком.

Тож на урочистості запланували обжинки.

Приміром, районне «Свято хліба та єднання» 25 серпня відбудеться в Городенківському районі, який цьогоріч є лідером за результатами збору ранніх зернових із середнім показником урожайності 60 ц/га (при середньообласному 48,4 ц/га). Підсумки жнив підіб’ють на базі передової агрофірми «Вільхівці». Підприємства, яке з року в рік нарощує обсяги виробництва та зберігання сільгосппродукції та розвиває соціальну сферу в селах, де орендує землі.

Середня врожайність озимої пшениці на Прикарпатті цьогоріч нижча від минулорічної на 2 ц і становить 51,7 ц/га. На рівні — врожайність ярої пшениці — 40,7 ц/га. Гірше зародило жито — 30,1 ц/га (у 2018-му — 35,2 ц/га).

«Підсумками збору ранніх зернових задоволені, навіть попри дещо нижчі показники врожайності. Адже погода навесні була геть несприятливою для сільського господарства. Затяжні дощі, здавалося, зведуть нанівець працю аграріїв. Деякі площі вимокли, багато полів не встигли тоді належно обробити. Та й під час жнив були зливи. Ще й досі на одну з нив у Коломийському районі не може заїхати техніка для обмолоту. Зате радує, що хлібні культури зародили, зерно має високі хлібопекарські якості. А це головне», — підсумовує директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Івано-Франківська область.

Фото автора.