Поширення правдивої інформації про злочини тоталітарного комуністичного режиму в Україні в ХХ сторіччі є важливою складовою збереження історичної пам’яті. Нещодавно в приміщенні юридичного факультету Університету Буенос-Айреса (УБА) відбулася презентація іспаномовного варіанта книги «Голодомор 1932—1933 років: український геноцид», написаної відомим українським істориком, доктором історичних наук Юрієм Шаповалом у співавторстві з низкою вітчизняних та іноземних дослідників (на знімку).

У заході, який було організовано Українською Центральною Репрезентацією в Аргентинській Республіці спільно з департаментом соціальних наук юридичного факультету УБА, під патронатом Держсекретаріату з прав людини Мін’юсту Аргентини, взяли участь науковці — історики й політологи, викладачі та студенти університету, представники організацій української громади, а також дипломати Посольства України в Аргентинській Республіці.

Виступаючи на відкритті заходу, член аргентинського уряду, державний секретар з питань прав людини та культурного плюралізму Міністерства юстиції Аргентини Клаудіо Аврух, згадавши про відвідання України в листопаді 2018-го з нагоди відзначення 85-х роковин Голодомору, наголосив на важливості відновлення історичної пам’яті про одну з найбільш трагічних сторінок історії людства 
ХХ сторіччя.

Під час презентації книжки виступили її автори Юрій Шаповал та польський історик-дослідник Голодомору Єжі Беднарек, перекладач і редактор іспаномовної версії Ярема Тауридзький, які розповіли про кропітку роботу дослідження архівних матеріалів, що ввійшли до збірника. В перекладі ви-світлено матеріали, здобуті в Галузевому державному архіві СБУ. У свою чергу доктор соціологічних та демографічних наук Олег Воловина (США) детально зупинився на демографічних даних, що підтверджують різке скорочення населення України в результаті організованого сталінським режимом штучного голоду. Із заключним словом виступив директор департаменту соціальних наук Університету Буенос-Айреса Рікардо Рабінович-Беркман.

Головним лейтмотивом усіх виступів була необхідність підвищення обізнаності громадськості різних країн, у тому числі Аргентини, щодо національної трагедії українського народу, поширення правдивої інформації стосовно злочинних дій кремлівського комуністичного режиму проти українського селянства у 30-х роках минулого століття з метою забезпечення визнання усім світом Голодомору актом геноциду українського народу, вшанування пам’яті мільйонів безвинних жертв Голодомору та запобігання повторенню подібних жахіть у майбутньому.

Фото зі сторінки Посольства України в Аргентинській Республіці.