Матеріал «Разом із новими квартирами одержали старі ліфти», опублікований у «Голосі України» за 18 вересня ц. р., мав у Сумах значний суспільний резонанс. Він засвідчив, що житлово-комунальні проблеми залишаються для жителів міста одними з найболючіших. Нагадаємо: йшлося про те, що у будинку № 59 на вул. Інтернаціоналістів у Сумах несподівано зупинилися ліфти. Люди вважають, що вони мали пропрацювати ще бодай десять років.

— Будинок, про який ідеться у публікації газети, споруджувало підприємство, котре збанкрутувало, — пояснює ситуацію власник і керівник будівельної компанії «Федорченко» Віктор Федорченко. — Замовником було управління капітального будівництва Сумського міськвиконкому. Сім чи вісім років цей об’єкт простояв без жодного руху, аж поки керівництво Управління МВС в області не домовилось із УКБ: довгобуд передадуть, аби після його завершення там одержали житло міліціонери. Але домовитись домовились, а грошей не було, не було й кому добудовувати. Ось тоді вони і звернулись із цим до мене, аби допоміг здати об’єкт в експлуатацію, і я погодився.

Будівельна компанія «Федорченко» — одна із двох найбільших у Сумах. За роки своєї присутності на ринку спорудила приблизно 800 тисяч квадратних метрів житла, з якого 30 тис. кв. метрів — у рамках реалізації державних програм «Доступне житло» та молодіжного житлового кредитування. Разом із комерційною нерухомістю та промисловими об’єктами компанія збудувала у Сумах приміщень загальною площею понад мільйон квадратних метрів. Для порівняння, це 20—30 тисяч двокімнатних квартир.

— Щодо ліфтів у будинку на вул. Інтернаціоналістів, 59, то їхня комплектація у ті часи йшла через УКБ міськвиконкому, — продовжує Віктор Федорченко. — А монтувало підйомники, готувало відповідну документацію спеціалізоване підприємство «Вертикаль». Воно ті ліфти здало, і вони пропрацювали 15 років. Зараз мешканці будинку кажуть, що ліфти мали пропрацювати 25 років. Справді, термін експлуатації підйомників — 25 років, але ж це не означає, що через 15 років їх не потрібно зупиняти для проведення капітального ремонту. Але ж справа не лише в цьому. Ті ліфти невідомо скільки пролежали на складі УКБ міськвиконкому, після цього не ми їх монтували і не ми їх обслуговували, а тінь від них чомусь лягла на нас.

Як повідомлялось у матеріалі «Разом із новими квартирами одержали старі ліфти», проблемний будинок обслуговував ЖЕК «Побутсервіс». Колись, до реорганізації, таку назву мала будівельна компанія «Федорченко». Мабуть, ще й через це підприємство виявилося причетним до конфлікту, пов’язаного із зупинкою ліфтів.

За словами Віктора Федорченка, його компанія до ЖЕКу «Побутсервіс» не має жодного стосунку — просто житлоексплуатаційники взяли назву, яку вона колись носила.

— Раніше ми і справді мали свій ЖЕК, — говорить В. Федорченко. — Він обслуговував споруджені нами багатоповерхівки. Але через те, що мешканці дуже погано платили за послуги ЖЕКу, років шість тому ми вирішили відмовитися від цього бізнесу. До речі, щодо будинку № 59, про який ми увесь час говоримо, там платіжна дисципліна була однією з найгірших. Ми поставили там дворову котельню, забезпечили пожильців індивідуальним опаленням, але через хронічні несплати довелося все це відрізати та перевести житло на централізоване опалення. А ті котли (які, до речі, коштували грошей) зараз валяються десь на території.

Фото надано автором.