Поминальні заходи біля каплиці очолив архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин. Також прибув секретар Синоду Єпископів УГКЦ Богдан Дзюрах, десятки священиків.

Цього дня до Дем’янового Лазу прийшли сотні небайдужих мешканців Прикарпаття. Офіційну делегацію очолили голова ОДА Денис Шмигаль і міський голова Руслан Марцінків. Вони поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних репресій. Потім відбулося народне віче.

«Нині спостерігаємо не лише військову агресію, а й системну роботу щодо винищення всього українського в інформаційному просторі, на дипломатичному фронті та навіть у духовній сфері. Тож наша перемога — в єдності, збереженні традицій культури, мови та пам’яті», — наголосив Денис Шмигаль.

«Вдячний тим, хто ініціював розкопки і створення меморіалу. Сьогодні тут відбулася панахида для збереження пам’яті про замордованих людей. Це місце святе для кожного франківця», — зазначив Руслан Марцінків. 

Довідково

Розкопки в урочищі Дем’янів Лаз розпочалися 21 вересня 1989 року і тривали 40 днів. Тоді було знайдено три братські могили з останками 524 загиблих.

Меморіальний комплекс є філією обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери. На його території, на місці колишніх поховань, розташовані три могили. В центральній частині височіє своєрідний пам’ятник закатованим жертвам — каплиця-дзвіниця. Богослужіння тут відбуваються щонеділі.

У підвальних приміщеннях розмістили експозицію музею, що розповідає про репресії комуністичного режиму на Прикарпатті на початку ІІ Світової війни, а також історію пошуку та розкопок. Уперше подано списки працівників Станіславського УНКВС 1939—1941 років, причетних до масового терору. Кульмінацією експозиції є велика стела з прізвищами та знімками галичан, долі яких були зламані.