У Володимирецькому районі цього року відкрили вже третій сільський медичний заклад, який вдалося реконструювати завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Рівненщині. Реконструйована амбулаторія запрацювала у селі Великі Цепцевичі.

Заклад не просто капітально відремонтували, оновивши збудоване ще на початку 90-х років приміщення, — тут повністю замінили медичне обладнання, облаштували кімнату для денного стаціонару, розширили перелік послуг для пацієнтів, осучаснили територію закладу, встановили сучасний твердопаливний котел.

У закладі працюють два сімейні лікарі, які надають медичні послуги не лише жителям Цепцевичів та Нетреби, а й сусідніх сіл — Антонівки та Чакви. Загалом це приблизно 4 тисячі осіб.

Завідувачка амбулаторії Катерина Ярута розповіла, що пацієнтам тепер не потрібно щоразу їхати у Володимирецьку центральну районну лікарню: «У нас є власна лабораторія. Тут, окрім звичайних аналізів, можна зробити експрес-тести на гепатит, діабет, серцево-судинні захворювання. Є в закладі і електрокардіограф».

Має амбулаторія і свій стоматологічний кабінет з усім необхідним обладнанням. У закладі відведено місце для двох аптек. «Вони тут і раніше були, і наша співпраця триватиме, адже це зручно для людей», — переконує Катерина Ярута.

«Перші два оновлені заклади — у Заболотті та Жовкинях — працюють з початку цього року. На черзі завершення робіт у Рафалівській та Більськовільській амбулаторіях, окрім того, ремонти тривають у Воронках, Хиночах, Великих Телковичах і Володимирці», — розповів в. о. голови Володимирецької РДА Анатолій Рижий.

Фото надано прес-службою РОДА.