Армія — запорука незалежності держави

Нещодавно 98 кадетам — вихованцям київського ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» вручили перші погони, а юнаки виголосили священну клятву Батьківщині. Ці хлопці — майбутнє нашого війська, його підростаюча еліта та спадкоємці славетних захисників України. Прийде час й вони увійдуть в історію вчинками, гідними патріотів і професіоналів військової справи. 

Як уже увійшли в літопис війська незалежної держави фактично їхні однолітки — кілька десятків курсантів-моряків Академії ВМС України імені Нахімова, які в березні 2014 року в Севастополі не порушили присяги й виконали перед окупантами РФ Гімн України. Тоді майбутні офіцери флоту показали приклад справжнього патріотизму, відродження свободи до опору російській агресії у всього нашого народу. Відтоді українська армія, немов Фенікс, відродилася та зміцніла. Нині саме їй, згідно з багатьма соцопитуваннями, найбільше довіряє суспільство.

«Сьогодні українці довіряють армії більше, ніж будь-якому іншому органу або інституції України. І це справедливо, логічно й абсолютно заслужено. Адже саме ви захищаєте нашу незалежність після війни на сході України та анексії Криму Росією», — зазначив учора Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на урочистих зборах з нагоди 28-ї річниці Збройних Сил України.

«На жаль, ми маємо гіркий досвід і знаємо, що може бути, коли країна не готова захищати свої державні інтереси. Саме тому після досягнення довгоочікуваного миру армія не перестане бути нашим пріоритетом, бо це запорука нашого подальшого розвитку, нашої незалежності, права на самостійний вибір нашого власного шляху, яким рухається Україна», — підкреслив В. Зеленський. За його словами, весь світ бачить прагнення України до миру. І це, мовляв, буде досягнуто дипломатичним шляхом.

«Але сильне військо робить позицію будь-якої держави впевненішою», — додав він.

Президент пообіцяв, що армія й надалі посилюватиме свою боєздатність і реформуватиметься відповідно до стандартів НАТО.

«Ми не стоїмо на місці, ми зміцнюємо нашу боєздатність і майстерність, ми намагаємося не на словах, не на плакатах, а на ділі наближати наше військо до стандартів НАТО. Це стосується повноцінного реформування всіх сфер оборони, військового управління, логістики, підготовки озброєння і найголовніше — гідного забезпечення вас і ваших сімей», — звернувся глава держави до військовослужбовців.

Під час урочистостей з нагоди 28-ї річниці ЗСУ Володимир Зеленський запевнив, що в Україні ніколи не забудуть страшну ціну, яку довелося заплатити для захисту суверенітету країни. «Це тисячі поранених і тисячі загиблих наших воїнів, наших героїв, які віддали своє життя за Україну, за кожного з нас», — наголосив він.

Як повідомляє офіційний сайт Президента України, глава держави привітав військовослужбовців з професійним святом та подякував за сумлінне виконання обов’язку, за честь, відвагу та героїзм. Він побажав захисникам та їхнім родинам міцного здоров’я, добробуту, незламності духу, нових успіхів і перемог на благо України. А також вручив державні нагороди з нагоди Дня Збройних Сил України.

Фото Юрія ПЕРЕБАЄВА.