На знімку: власник сонячної електростанції Сергій Ясковець з міста Березне.

Була приємно здивована, коли на околиці міста Березне, що на Рівненщині, неподалік від району електричних мереж побачила доглянуту огороджену ділянку з рядами сонячних батарей.

— Цю сонячну електростанцію організував підприємець з нашого міста Сергій Васильович Ясковець. Ми під неї виділили йому ділянку в 1,1 гектара, — розповідає міський голова Березного Руслан Пилипчук. — Ще під одну сонячну електростанцію виділили землю й іншому підприємцю — він зараз готує проектно-кошторисну документацію. Міська влада рада, що люди виявили бажання займатися такою корисною справою.

На території сонячної електростанції, яка обладнана за останнім словом техніки, зустріли її власника Сергія Ясковця.

— За основною спеціальністю я інженер-електрик. Подумалось, чому іноземці у себе набудували екологічно чистих підприємств, ще й до нас в Україну заходять. А чому б і собі не спробувати. Чим ми гірші? Тим паче, що знання і досвід є, бо працював багато років у районі електричних мереж, — розповідає Сергій Васильович. — Потужність станції становить 500 кВт за годину в сонячну погоду. Цієї електроенергії достатньо для побутових потреб 150 дворів.

Ось тільки новатор нарікає на велику кількість звітності у різні інстанції — спростити це б якось, щоб залишалося більше часу на основну справу.

Рівне.

Фото автора.