Про це розповів заступник голови концерну «Белнафтахім» Володимир Сизов.

«Ведеться робота із закупівлі альтернативної нафти з використанням південного маршруту з української території. Поставки нафтопроводом Одеса — Броди розпочнуться найближчим часом, уже в березні. Обсяг — кілька танкерів», — заявив він.

За його словами, нафтопровід Одеса — Броди використовуватиметься як економічний, швидкий і надійний транспорт. При цьому Володимир Сизов не уточнив, яка саме країна може виступити постачальником.

«Ми ведемо роботу з придбання ресурсів у Чорному морі. Є можливість придбання ресурсів як виробництва азербайджанської компанії, так і виробника з Російської Федерації», — сказав він і додав, що обсяг постачання нафтопроводом Одеса — Броди визначається, виходячи із залишків ресурсів на білоруських НПЗ і факту поставки нафти залізничним і трубопровідним транспортом із Росії.

Нагадаємо, на початку поточного року Росія призупинила поставки нафти до Білорусі, пославшись на розбіжності щодо ціни на сировину. Дотепер Москва й Мінськ не змогли домовитися з цього питання. У січні Білорусь купила в Норвегії понад 80 тисяч тонн нафти з родовища Johan Sverdrup, котра за своїми якостями зіставна з російської маркою Urals. Танкер прибув у порт литовської Клайпеди, після чого нафту було доставлено в Білорусь залізницею.

Одеса.