Щоденні оперативні повідомлення міністерства національної оборони Туреччини про воєнні операції в Сирії останнім часом стали більше нагадувати фронтові зведення. У них вказується, скільки турецьких військовослужбовців загинуло й поранено під час проведення операцій, а потім докладно йдеться про втрати в лавах бойових формувань Курдської робітничої партії, що її в Туреччині визнано терористичною організацією, у підрозділах армії Башара Асада й знищену техніку. Судячи з цих повідомлень, бої в сирійському Ідлібі не вщухають. І навіть третій тур переговорів, який 26 лютого о 17.00 за місцевим часом розпочався в Анкарі між турецькими й російськими делегаціями, не став приводом для припинення вогню.

Без сумніву, всім учасникам перемовин вручили чергове фронтове зведення. У ньому міністерство оборони Туреччини повідомляло, що за добу війська режиму Асада за підтримки ВКС Росії та проіранських загонів, якими командують офіцери Корпусу стражів Ісламської революції, захопили майже 20 населених пунктів на півдні зони деескалації в Ідлібі. А в результаті повітряної атаки сил режиму Башара Асада на позиції турецької армії знову загинули двоє військовиків, і ще стільки само дістали поранення. Зазначається, що вогнем у відповідь турецька армія знищила 114 солдатів противника, зенітну установку, три танки й ще кілька транспортних засобів. Ще три танки було відбито під час наступу. А після запеклих боїв загони сирійської опозиції, яких підтримували турецькі військовослужбовці, ввечері 26 лютого увійшли в передмістя Серакіба, а потім повернули контроль над цим стратегічно важливим населеним пунктом.

У перший день нових переговорів сторони так ні про що й не домовилися. І перенесли пошук вирішення проблеми на 27 лютого, повідомив телеканал CNN Turk. Туреччина продовжить вимагати від російської сторони, щоб підрозділи режиму Башара Асада, який вони підтримують морально й вогнем, залишили зону деескалації в Ідлібі. Її представники ще раз нагадають членам російської делегації, що президент Туреччини Реджеп Ердоган зажадав вивести сирійські урядові війська із зони безпеки до кінця лютого. Якщо Башар Асад цього не зробить, що турецька армія витисне їх звідти. «Наш гуманітарний обов’язок — підтримати боротьбу мирного сирійського народу за виживання, особливо в Ідлібі», — пояснив Ердоган Москві свій ультиматум. І зазначив, що партнери Туреччини із сирійського врегулювання не виконують своїх обіцянок.

На думку політологів, котрі спостерігають за розвитком подій в Ідлібі, третій тур перемовин залишається мало не останнім шансом для врегулювання ситуації і збереження відносно доброзичливих стосунків між Туреччиною і Росією. Але для цього дві сторони мають піти на певні поступки одна одній.