Вони домовилися, що, починаючи з півночі 6 березня, усі сторони дотримуватимуться режиму припинення вогню в сирійській провінції Ідліб.

Турецький телеканал ТРТ повідомляє, що після шестигодинних переговорів на прес-конференції Реджеп Ердоган зауважив: «Ми не могли погодитися з тим, щоб майже чотири мільйони жителів Ідліба були оголошені терористами й зазнавали інтенсивного бомбардування. Уже півтора мільйона з них, рятуючись від режиму, зібралися біля наших кордонів. Туреччина не може сидіти склавши руки перед лицем цієї загрози». За словами Ердогана, першорядна відповідальність за події, що порушили Сочинський меморандум 2018 року, в рамках якого було створено Ідлібську зону деескалації, несе сирійський режим, агресія якого спрямована проти стабільності в регіоні. Він зазначив, що, незважаючи на перемир’я, «Туреччина зберігає за собою право відповіді на всілякі атаки режиму, з використанням усієї своєї потужності й на всій території».

За підсумками переговорів, президенти Туреччини й Росії підписали документ, який встановлює терміни початку перемир’я в Ідлібі, передбачає припинення всіх воєнних дій у зоні безпеки, створення коридору уздовж траси М-4 шириною 12 кілометрів, надання необхідної гуманітарної допомоги населенню, а також спільне турецько-російське патрулювання в цьому районі, яке має розпочатися 15 березня.

Як зауважують турецькі журналісти, котрі перебувають в Ідлібі, там вранці 6 березня справді встановився спокій. Не чутно пострілів, не видно пересування військової техніки й військових.

Утім, агентство «Анадолу» з посиланням на достовірні джерела в адміністрації президента Туреччини повідомило, що домовленості стосовно Ідлібу не змусять Анкару відмовитися від останніх змін у міграційній політиці.