Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом службової недбалості посадових осіб Кабінету Міністрів України під час здійснення заходів, спрямованих на протидію коронавірусу COVID-19.

«Заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості посадових осіб Кабінету Міністрів України», — йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У САП також нагадали, що відповідно до оприлюдненої інформації 31 січня 2020 року та 8 лютого 2020 року Секретарем Ради Національної безпеки та оборони України на адресу Прем’єр-міністра України було скеровано листи про нагальну необхідність обмеження експорту та реекспорту продукції, що прямо чи опосередковано може бути використана під час реалізації протиепідемічних, профілактичних та лікувальних заходів на території України з метою недопущення поширення випадків захворювання на коронавірус COVID-19. «Однак Кабінет Міністрів України тоді фактично знехтував вищезазначеними заходами, яких так і не було вжито», — стверджують у САП.

23 березня 2020 року відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення внесено до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Відповідно до ст. 214 КПК України досудове розслідування доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Вл. інф.