Кілька екземплярів надруковано на 3D-принтері або ж методом вирізування лазером з акрилу. Нині вони проходять тестування в Сарненській ЦРЛ.

«Такі захисні екрани — це альтернатива традиційним захисним засобам, що використовуються в лікувальних закладах. Їх застосовують як в Україні, так і в європейських країнах. З огляду на те, що наразі спостерігається дефіцит звичайних масок, можна використати розробки місцевих інженерів та налагодити виробництво інноваційних захисних засобів на території нашої області. Важливо, що соціально відповідальний бізнес готовий фінансово підтримати ініціативу», — зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Як розповідають розробники, представники Національного університету водного господарства та природокористування Володимир Левшенюк та Михайло Грушевський (на знімку), виготовлені завдяки лазеру маски — варіант економніший та вимагає менше часу для виробництва. Зате зручнішими є захисні екрани, що виготовлені на 3D-принтері. Вони завдяки деталям щільно прилягають до обличчя та не створюють дискомфорту під час використання.