"Постановою уряду визначено, що карантин діє до 24 квітня. Швидше за все, він буде продовжений до початку травня. І лише тоді ми зможемо скасувати частину обмежень. Водночас ми розуміємо, що хвороба швидко не відступить. Тому маємо підготувати нові соціальні стандарти життя після жорстких карантинних заходів: розробити нові транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування в закритих приміщеннях та закладах. На це в нас є небагато часу. І дуже важливо працювати разом", – зазначив прем'єр.

За словами глави уряду, головна мета наради – це інформування про ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби та обговорення проблем, які стосуються поетапного виходу з карантину та поступового відновлення економіки.

"Нам необхідно максимально координувати зусилля і, враховуючи світовий досвід, переходити до локальних карантинів у разі нових спалахів хвороби", – сказав Д. Шмигаль.

Закликавши міських голів працювати спільно задля покращення життя громадян, прем'єр повідомив, що уряд розробляє окрему програму зі створення робочих місць. "І тут потрібна ваша допомога. Від вас ми чекаємо інформації, працівники яких робітничих професій та в якій кількості вам потрібні. Це буде ваша заявка на робочі руки", – зауважив він.

Міські голови у свою чергу цікавилися підготовкою змін до бюджету, оскільки їх непокоїть можливе скорочення фінансування з одночасним покладенням на органи місцевого самоврядування додаткових обов'язків.

У нараді також узяли участь міський голова Києва Віталій Кличко як голова Асоціації міст України, міністр соціальної політики Марина Лазебна, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, міністр охорони здоров'я Максим Степанов, заступник голови Офісу Президента Сергій Трофімов.

Фото kmu.gov.ua.