Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики ухвалив таке рішення, розглянувши питання про перегляд висновку комітету до проекту закону "Про медіа" (№ 2693) та законопроект "Про медіа в Україні" (№ 2693-1).

"Першим пунктом є принциповий законопроект про медіа. Нагадаю, що ми його уже розглядали. За цей час проведено багато робочих зустрічей з представниками індустрій. Ми збирали зауваження стосовно законопроекту, провели консультації з Радою Європи. Суть законопроекту на 70-80 відсотків схвально оцінюють експерти. Ми отримали надзвичайно велику кількість пропозицій. Значна частина з них є, на наш погляд, достатньо слушними. Особливо те, що стосується регуляції платформ загального доступу – онлайн-медіа", – зазначив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він запропонував переглянути та затвердити новий висновок комітету і направити законопроект на повторне перше читання, щоб не відмовлятися від проекту та обговорити всі пропозиції, які надійшли. За словами Олександра Ткаченка, це дозволить синхронізувати зміни у регуляції онлайн-медіа з європейськими колегами, які зараз приступають до розробки таких законопроектів. Українські напрацювання уже зацікавили парламенти Литви, Латвії, Великої Британії, Польщі. Члени комітету підтримали ці пропозиції.

Крім того, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти" (№ 2362), зважаючи на отриману експертизу Міністерства освіти і науки України, відправлено авторам на доопрацювання.

Голова профільного підкомітету Тетяна Рябуха представила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури розгляду судових справ, пов'язаних із захистом прав дітей (№ 3206). За її словами, усиновлення відбувається виключно за рішенням суду, цьому передує збір великої кількості документів. Значну частину часу становить сам судовий процес. Основна мета – спрощення процедури розгляду судових справ, а саме скорочення строку розгляду таких справ. Ця ініціатива знайшла підтримку в Міністерстві юстиції України, Міністерстві соціальної політики України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого Президента з прав дитини. Законопроект рекомендується прийняти за основу та в цілому.

Також комітет пропонує відхилити окремі новели проекту закону "Про електронні комунікації" (№ 3014), які суперечать порядку видачі ліцензій провайдерам програмної послуги.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради.

Фото rada.gov.ua.