Про це заявив Президент України на селекторній нараді щодо будівництва в країні доріг місцевого значення. "Я як Президент ініціював програму "Велике будівництво" і зроблю все можливе, щоб українці їздили якісними дорогами", – резюмував він.

У зустрічі взяли участь перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов, очільники облдержадміністрацій, представники українських банків та інші.

Учасники наради доповіли главі держави, що в середньому області використали на оновлення місцевих доріг 30% доведених асигнувань з початку року.

Однак в окремих регіонах цей показник не перевищує 5-10%. Представники цих областей пояснили, що найчастіше причиною низького рівня вибірки грошей є неготовність проектно-кошторисної документації на об'єкти ремонтів, запланованих у 2020 році.

Володимир Зеленський закликав пришвидшити реалізацію проектів, на які держава вже спрямувала гроші. Також Президент закликав кожну область надати програми оновлення всіх місцевих доріг у своїх регіонах. Програми повинні містити чіткий графік та інформацію про кількість коштів, необхідних для реалізації проектів.

"Ми хочемо щороку збільшувати кількість відремонтованих доріг, щоб якомога швидше повністю оновити дорожню мережу України", – сказав глава держави.

Механізм залучення коштів, як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента, був напрацьований у спільному проекті Офісу Президента України, уряду та Укравтодору.

Бюджетний комітет Верховної Ради України вже зареєстрував законопроекти, необхідні для залучення додаткового фінансування на оновлення місцевих доріг.

Фото biz.censor.net.ua.