Про це під час брифінгу за результатами робочої поїздки до Київської області та відвідин станції екстреної допомоги у Білій Церкві заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами глави уряду, попри виділені кошти, ситуація на станціях екстреної медичної допомоги залишається досить складною. "Був сигнал від колективу Білоцерківської станції екстреної допомоги, ми виїхали з міністром охорони здоров'я. І там типова ситуація, коли держава виділяє кошти, Національна служба здоров'я України підписує договори про стовідсоткове забезпечення коштами, а по факту ми бачимо, що ремонти відсутні, автомобілі старі, забезпечення ліками немає, із засобами індивідуального захисту є проблеми, і це все впирається в людський фактор", – зазначив він та наголосив, що саме тому за результатами цієї робочої поїздки буде дано відповідні доручення як стосовно станції екстреної допомоги Білої Церкви, так і щодо системного розв'язання проблеми. "На мою думку, подібна ситуація у багатьох закладах охорони здоров'я, а медики сьогодні – на передовій боротьби з епідемією коронавірусу. Проблема полягає в середньому рівні державного менеджменту, до якого є питання", – зауважив Д. Шмигаль.

Прем'єр пояснив, що сьогодні кожна медична установа є комунальною неприбутковою установою, відповідно є керівник, який несе відповідальність, є відповідні місцеві органи самоврядування, які також несуть за це відповідальність. "Держава виділяє кошти, з 1 квітня уже працює система за угодами, укладеними з НСЗУ, відповідно до цієї системи кожен заклад отримує кошти за роботу з коронахворими, далі керівник уже приймає рішення і розподіляє зароблені установою кошти між лікарями. І тут уже виникають питання справедливості розподілу та оплати кожному, хто працював з коронахворими", – сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо забезпеченості медиків засобами індивідуального захисту, глава уряду повідомив, що, зокрема, дав доручення в.о. голови Київської облдержадміністрації Василю Володіну провести інвентаризацію на складах станції невідкладної медичної допомоги в Білій Церкві, подивитися, скільки реально є захисних костюмів та розібратися, чому попри те, що держава виділяє костюми на область, медики не повністю ними забезпечені.