Про це написав Голова Національного банку Яків Смолій на своїй сторінці в соціальних мережах.
«...Україна щойно повністю отримала 2,1 млрд дол. першого траншу... не напряму від МВФ, а від країн — членів фонду... кошти надходили частинами в доларах, євро, єнах, фунтах і юанях — валютах, що входять у SDR. Зараз процес завершено...» — написав Смолій.

Отриманий транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС уже збільшив міжнародні резерви України до 28,7 млрд дол.

Очільник НБУ зазначив, що кошти від МВФ, надійшовши в держбюджет, допоможуть державі в боротьбі з коронавірусом та із забезпеченням макрофінансової стабільності.

Нагадаємо. Рада директорів Міжнародного валютного фонду 9 червня ухвалила рішення про започаткування для України нової 18-місячної програми Stand-by. Загальний обсяг програми — 5 млрд дол. Ще раніше — на початку травня — Україна і МВФ провели переговори щодо нової програми співпраці й переорієнтувалися на 18-місячну програму. Перед тим планувалася трирічна програма розширеного фінансування EFF.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також долучився до обговорення теми в соцмережах і запевнив, що: «...кошти підуть... у бюджет, щоб уряд продовжив ефективно долати наслідки коронакризи. Домовленості з

Міжнародним валютним фондом — це спільна робота команди уряду, Офісу Президента, Верховної Ради та Національного банку», — написав він.

Експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, коментуючи можливі наслідки, зазначив, що хоч показники падіння української економіки від коронакризи здаються оптимістичними, спрогнозувати щось вкрай важко. Відтак висловив великі сумніви з приводу покращення економічної ситуації в Україні завдяки траншу МВФ.

«...Важко сказати, чи покращить транш... економіку України. Цього ніхто не може сказати, бо ніхто не знає, якими будуть наслідки. Усе швидко розвивається... Ми не можемо... навіть приблизно оцінити, якими будуть цифри.

Прогнози на рівні 5% падіння, які оголошено сьогодні, здаються надто оптимістичними. Виходячи з реальних показників кризи 2008—2009 років, коли падіння становило 15%, ми повинні орієнтуватися більш на ті цифри, ніж на сьогоднішні прогнози. Звичайно, що українська економіка має певні внутрішні резерви, але...» — прокоментував Сіденко.

Він додав, що нова програма України з МВФ відкриє нові можливості співпраці з іноземними кредиторами.

«Тоді це буде суттєвіша допомога, але ми повинні розуміти, що сьогодні на кошти потенційних донорів претендують багато різних держав — понад сто. Україні буде нелегко отримати значні вливання у свою економіку. Ми повинні подумати про те, як мобілізувати внутрішні резерви. Без цього жодна іноземна допомога нам не допоможе», — пояснив економіст.

Водночас експерт додав, що заяви МВФ про продовження в Україні реформ мають враховувати обставини, щоб не посилювати напруження в суспільстві та не загострювати фінансові проблеми.

«Важливо не тільки те, що виділяються кошти, а й під які саме зобов’язання. Для України було б краще за цих умов добитися реструктуризації боргових вимог, щоб полегшити навантаження, ніж вступати в будь-яку іншу програму, яка створюватиме нові зобов’язання», — підсумував експерт.

Тут і додати нічого.

Підсумовував Віктор БОНДАР.