Заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик обговорив із представниками Місії Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ) питання щодо підготовки до місцевих виборів. У заході також взяли участь радник із виборчих питань Бюро Кіра Кастальдо, члени ЦВК Оксана Боярчук, Андрій Гевко, Сергій Постівий та керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах. Про це повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ секретаріату ЦВК.

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про організацію роботи територіальних та дільничних виборчих комісій в умовах нової виборчої системи, зміни процедур, в тому числі щодо підрахунку голосів виборців, складання протоколів про підрахунок голосів виборців, підсумки голосування, результати виборів.

Окремо йшлося про виклики, пов’язані з проведенням місцевих виборів в умовах зміни адміністративно-територіального устрою. При цьому, як зазначив Сергій Дубовик, укрупнення районів, передбачене реформою, не має вплинути на процес формування складу територіальних виборчих комісій.

Cторони торкнулись питань зміни та визначення виборчої адреси виборців за місцем їх фактичного проживання та проведення виборів в умовах пандемії коронавірусу.

У цьому контексті представників БДІПЛ було поінформовано про створення в ЦВК робочої групи з розробки рекомендацій і заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 під час організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. За підсумками її роботи ЦВК має скоординувати спільну роботу в цьому напрямі з профільними міністерствами та відомствами, до повноважень яких входять зазначені питання.

«Попри всі виклики, які супроводжуватимуть процес підготовки та проведення цьогорічних місцевих виборів, переконаний, що ми впораємося з їх організацією. Цьому має сприяти й навчання членів виборчих комісій, яким необхідно буде в короткий термін опанувати чимало аспектів нового виборчого законодавства», — наголосив заступник голови комісії Сергій Дубовик.

Окрім того, він додав, що Центральна виборча комісія завжди була зацікавлена в офіційному спостереженні за виборами різноманітними міжнародними місіями. Тож і цьогорічна спостережна місія Бюро, особливо в нинішніх складних епідеміологічних умовах, коли не кожна міжнародна організація може організувати спостереження за виборами, має стати черговим свідченням прихильного ставлення наших європейських партнерів до розвитку демократичного суспільства в Україні.

ЦВК на своєму засіданні затвердила Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в містах з районним поділом з кількістю виборців 2 млн і більше осіб. Комісія також звернулась до Донецької та Луганської ОДА — ОВЦА щодо можливості проведення місцевих виборів. Відповідно до закону, саме районні та обласні військово-цивільні адміністрації надають комісії висновки щодо можливості організації та проведення відповідних виборів на окремих територіях. Отримання таких висновків комісія очікує не пізніше 5 серпня 2020 року.