Тут розташований однойменний реабілітаційно-оздоровчий комплекс Рівненської АЕС. Його справедливо називають одним із найчистіших і найпрозоріших озер в Україні. Адже за результатами лабораторних досліджень, що були проведені в липні цього року Вараським відділом ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» на території РОК «Біле озеро», усі досліджені проби відповідали гігієнічним нормативам.

Цього сезону РОК «Біле озеро» розпочав роботу з 6 липня в обмеженому режимі — лише для працівників електростанції та членів їхніх сімей. Допустимий рівень наповнення наразі становить не більш як 100 осіб. Для відпочинку надаються будинки лише з облаштованими внутрішніми санвузлами. Кожен перед поселенням проходить безконтактний температурний скринінг у медичному пункті.

Як відзначає директор РОК «Біле озеро» Ярослав Устимчик, дотримання всіх карантинних заходів розпочинається вже зі входу на територію комплексу: «Перед відкриттям сезону усі працівники бази відпочинку пройшли обов’язкове ІФА-тестування та медогляд. На території комплексу дотримано всіх карантинних заходів, зокрема це контролюється як нашим персоналом, так і представниками Нацгвардії. На сьогодні тут відпочили та оздоровилися 776 осіб із середнім терміном чотири дні. Для порівняння — це лише 20% від заселеності комплексу у минулорічному періоді. Насправді існує дуже великий попит серед населення, проте люди повинні розуміти, що ми в першу чергу орієнтовані на персонал РАЕС».

Перед стартом сезону РОК «Біле озеро» зазнав чималих позитивних змін. Ще в травні на території комплексу за кошти первинної профспілкової організації НАЕК «Енергоатом» зведено великий ігровий майданчик та вуличні тренажери.

Навколо майданчика встановлено бетонні доріжки та лави для відпочинку. Проведено ремонт рецепції, створено яскраву фотозону, на території встановлено нові лави та вказівники. Закуплено нове обладнання для оперативного радіозв’язку керівництва РОК «Біле озеро», рятувальників, пожежної команди, медичних працівників, охорони.

Оновлення відбулися також і в закладі харчування. Тут проведено косметичний ремонт їдальні, оновлено кухонні посуд та приладдя, пошито тюлі та скатертини. Здійснено поточний ремонт у виробничих і побутових приміщеннях, впроваджено нове обладнання — холодильні камери, котел, пароконвектомат. Перед входом до їдальні встановлено дезінфекційний тунель Unilife (на знімку), який проходить в обов’язковому порядку кожен відвідувач.

За словами завідувачки виробництва їдальні РОК «Біле озеро» Ніни Щербакової, у їдальні забезпечується дотримання всіх карантинних заходів, харчування відпочивальників — у дві зміни з дотриманням соціальної дистанції.

Юлія КУЛАЄВА, кореспондент прес-центру Рівненської АЕС.

Фото Надії ТИМОФЄЄНКО.