Упродовж трьох літніх місяців поліцейські Житомирської області склали понад 570 адміністративних матеріалів за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо неповнолітніх дітей.

Актуальною також залишається проблема втягнення дітей у пияцтво та доведення їх до стану алкогольного сп’яніння. Зокрема, працівники ювенальної превенції задокументували 24 факти порушень правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, тобто продаж вказаних товарів дітям. Ще 73 дорослих були притягнуті до відповідальності за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, коли старші дозволяли, а подекуди і заохочували дітей вживати спиртне.

Нещодавно такий випадок стався в Попільні, де до реанімаційного відділення місцевої лікарні з алкогольним отруєнням потрапив непритомний 10-річний хлопчик. Лікарі вчасно надали йому допомогу, і нині його життю та здоров’ю нічого не загрожує.

Подробиці розповіла начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в області Наталія Гончарук:

— Того дня троє товаришів, двом із яких виповнилось 12 років, а найменшому — 10, розважалися в спільній компанії. Раптом їм стало нудно й вони вирішили прогулятись до магазину, де придбали коньяк, пиво та цигарки. Придбані товари почали активно вживати. Першим відчув себе зле найменший учасник «свята». На щастя, його старші друзі не розгубились і відвезли до лікарні.

Нерідко неповнолітні й самі стають фігурантами адміністративних проваджень. Поліцейські склали 205 таких адміністративних протоколів, із них: 95 — за розпивання спиртних напоїв та появу в громадських місцях у п’яному вигляді, 54 — за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, 14 — за дрібне хуліганство тощо. Крім того, 5 неповнолітніх вчиняли домашнє насильство відносно членів своєї родини.

Улітку 54 дитини стали потерпілими від злочинів. Переважно в них викрадали мобільні телефони, велосипеди та інше майно під час дозвілля без супроводу дорослих. Нині тривають розслідування кримінальних проваджень.

Також у літній період до підрозділів поліції Житомирщини надійшло 157 повідомлень про зникнення дітей. У переважній більшості випадків юних мандрівників вдавалось знайти впродовж кількох годин і повернути додому. Ще 7 дітей поліцейські виявили без догляду дорослих; їхніх батьків або опікунів притягнули до відповідальності.

Житомирська область.