На знімку: у таких умовах на херсонському звалищі мешкали родини з Закарпаття.

Біля полігона з утилізації твердих побутових відходів поліція Херсона виявила ціле «містечко» бараків, зведених з усякого пластикового та дерев’яного непотребу. А в ньому — півтора десятка дорослих та десятьох дітей віком від п’яти місяців до дванадцяти років. Родини етнічних ромів з Закарпаття заробляли на життя тим, що вишукували серед сміття макулатуру, метал та пластик і продавали цю вторинну сировину.
 
На харчі їм вистачало, а от на нормальні побутові умови — вже ні. Бараки обігрівалися пічками-буржуйками, тут же готували їжу, прали одяг та спали. Ані світла, ані води, звичайно, не було, тож хлопці та дівчата не могли навіть вчасно митися, не кажучи вже про відвідування школи й дитсадка. Всіх дітей разом із п’ятьма їхніми матусями правоохоронці доправили на обстеження до міської клінічної лікарні імені Лучанського.

Генеральний директор закладу Володимир Ларіонов каже, що насамперед «гостям» зробили швидкі тести на COVID-19, але заражених коронавірусом з-поміж них не виявили. «Хворих серед дітей ромів не було, натомість у декого були воші. Змарнілими вони не виглядали — просто потребували хорошого миття гарячою водою з милом та звичайного побутового комфорту», — розповів власкору «Голосу України» Володимир Ларіонов.

Утім, у медичному стаціонарі родини довго не перебуватимуть. Після завершення перевірки всіх обставин того, як на звалищі могла з’явитися «колонія», правоохоронці планують відправити її мешканців додому на Закарпаття. Адже жодних злочинів вони не скоювали.

До речі, протягом минулих місяців на звалищах області ще двічі виявляли кубла таких самих збирачів непотребу. З тією лише різницею, що мешкало там не так багато мандрівного люду.

Фото з відкритих джерел.