Поблизу кургану-могили (на знімку), що розташована у полі між селами Красне і Черемошне Тиврівського району, зібралися представники громад зазначених населених пунктів, історики, активісти, учасники організацій, названих на честь козацького полковника. З-поміж них — військові з частини 3008 Національної гвардії України, якій присвоєно ім’я Данила Нечая.

— Данило Нечай прославив український народ переможними битвами очолюваного ним Брацлавського полку і загинув лицарською смертю, як належить воїну, — зазначив у своєму виступі громадський активіст, історик Володимир Барцьось. — Сталося це 20 лютого 1651 року під час триденної битви, що відбулася на цьому місці, де ми перебуваємо. Нам важливо не забувати про своїх героїв. Плекати виховання нації, особливо дітей та молоді, на прикладі таких героїв, як Данило Нечай, Іван Богун, Максим Кривоніс та багато інших славних синів нашого народу.

Хвилиною мовчання присутні вшанували відважного козацького полковника, який, за переказами, мав такий само великий авторитет серед своїх підлеглих, як Богдан Хмельницький.

Володимир Барцьось зачитав звернення від учасників заходу до керівництва Вінницької облдержадміністрації.

У ньому йдеться про необхідність виділення коштів на комплексну реконструкцію кургану-могили. Як сказано у зверненні, ця пам’ятка — єдине місце поховання на теренах області і одне з небагатьох у державі на честь героїв визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої за часів Богдана Хмельницького.

Фото зі сторінки у Фейсбуці в/ч 3008 Національної гвардії України.