Рішення судді стало таким незвичним навіть для німецького «орднунгу», що про нього розповіли тутешні провідні ЗМІ. Як повідомило видання Spiegel online, цей процес триває з 2018 року, відтоді, коли німкеня, чиє ім’я не розголошується, не дочекалася вільного місця в жодному з центрів з догляду за дітьми в кварталі, де вона мешкає.

Теоретично будь-який маленький громадянин Німеччини з часу, як йому виповнюється рік, може претендувати на місце в дитсадку. Це право гарантує закон, прийнятий вісім років тому.
Щоправда, батьки мають подати заявку заздалегідь, мало не з дня появи новонародженого на світ, оскільки в ФРН місць у дитячих дошкільних закладах бракує. Власне, мама хлопчика так і вчинила, але коли настав час віддавати дитину в садок, їй запропонували місце надто далеко від дому. В цьому разі дорога до садочка, а потім до роботи й назад загалом забирала б у неї по три години щодня.

Тож жінці довелося тимчасово піти з роботи, щоб доглядати за дитиною. Але вона виявила принциповість і звернулася з позовом до суду — проти держави, котра обмежує її законні права. Спочатку на її бік став земельний суд у Дармштадті, зобов’язавши чиновників виплатити постраждалій 18 тисяч євро в рахунок недоотриманої зарплати.

Проте тяжба на цьому не припинилася: жінка дійшла до суду в діловій столиці ФРН — Франкфурті-на-Майні, котрий її підтримав і додав до суми компенсації ще п’ять тисяч євро. Суддя підтвердив, що запропонований варіант був неприйнятний, оскільки не відповідав «конкретно-індивідуальним потребам дитини та батьків у просторовому та часовому сенсах».
Утім, комуна теж не має наміру відступати і готує апеляцію. Німецькі ЗМІ, котрі обговорюють цю ситуацію, зазначають, що в разі, коли подібні казуси повторюватимуться, то це влетить муніципалітетам у чималу копійку. Тож вердикт суду поки що не набрав чинності.

Видання Bild, дослідивши проблему, дійшло висновку, що вона нині в Німеччині надзвичайно актуальна. За даними федерального статистичного відомства, у 2018 році понад 315 тисяч німецьких дітей не змогли відвідувати дошкільні заклади через брак місць. Приміром, у Бремені та Гамбурзі їх дефіцит становить 20%: батьки майже чотирьох тисяч дошкільнят отримали відмову на подані заявки. А в землі Баварія у садочок не прийняли 93 800 малюків.

Берлін.