Йдеться про унікальний проект «Пліснеська хижа-2021», у межах якого в заповіднику збудували автентичне слов’янське житло Х століття.

«Ця реконструкція привертає увагу громадськості до такого виду пам’яток, і це — важливий крок для їхнього збереження. Також я рада бачити, що тут так багато дітей і що всі вони беруть активну участь у цьому експерименті. Сподіваюся, так ми прищепимо наступним поколінням любов до наших пам’яток і бажання їх досліджувати та оберігати», — каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ОДА Олена Василько.

Будівництво провели на чолі з директором заповідника Володимиром Шелепом. А сім’я реконструкторів Марія та Ярема Іванціви зі своїми чотирма дітьми навіть спробували в ньому пожити. Вони запевнили, що це не просто можливо, а й доволі зручно.

Усередині хижі затишно та лаконічно: є справна піч-кам’янка й просторе ліжко. А на території біля самої хижі можна побачити копицю сіна, кілька вичинок зі шкур тварин, накриття, під яким можна поїсти, і різноманітне приладдя, стилізоване під старовину. Крім того, охочі мають нагоду повправлятися зі стрільби з лука.

Фото ОДА.