Двері для 706 857 школярів, 58 593 з яких - першокласники, відкрили 2 357 шкіл. Незважаючи на те, що в країні зростає кількість хворих на коронавірус, а всього майже 30 відсотків учителів були вакциновані й трохи більш як 20 перехворіли на нього, заняття в школах почалися, як і за старих часів, очно. Але з суворим дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Батьків першокласників навіть не пустили до шкільних дворів, тому вони так і не змогли зробити фото на згадку про цей важливий для будь-якої родини день.

Болгарські ЗМІ зазначають, що Міністерство освіти і науки повністю провалило кампанію масової вакцинації в системі свого відомства. "Нам не вдалося вакцинувати вчителів через недовіру до вакцин у суспільстві. Це очевидно кожному. Я сам закликав усіх пройти вакцинацію, але, на жаль, є люди, які агітують за інше", - пояснив міністр освіти Ніколай Денков.

Багато вчителів навіть звільнилися, щоб не вакцинуватися. І в країні зараз не вистачає майже 500 викладачів. Міністр попередив: якщо Міністерство охорони здоров'я видасть наказ про перехід на дистанційне навчання, то всі мають виконувати його. Але поки такого розпорядження немає, місцева влада разом з директорами шкіл має право сама вирішувати про те, як проводити заняття.

За словами міністра, на початок навчального року більшості шкіл країни були надано 40 000 гаджетів, необхідних для дистанційного навчання. Ще 15 500 ноутбуків і планшетів уже замовлені й надійдуть у розпорядження Міністерства до кінця вересня. Він запевнив, що у разі переходу на онлайн-навчання всі учні й учителя матимуть доступ до Інтернету з дому. А школи оплачуватимуть під'єднання до Інтернету дітям із соціально незахищених родин. Тобто доступ до дистанційного навчання буде гарантований усім школярам.

Керівник відомства зазначив, що відсоток вакцинації школярів у країні дуже низький - всього два відсотки, і закликав батьків привести своїх дітей на імунізацію, підкресливши, що це робиться для їхнього блага.