Захід відбувся поблизу руїн маєтку, в якому жила Запольська. Конкурс присвятили 100-річчю з дня смерті письменниці й акторки Габріели Запольської та 150-літтю від дня народження поетеси, драматургині й громадської діячки Лесі Українки.

У заході взяли участь польські та українські художники і студенти-дизайнери. В основі сюжетів плакатів — творчість Габріели Запольської та Лесі Українки, які жили та творили в один час. Загалом на суд авторитетного журі було представлено 23 плакати. У Прилуцьку показали лише шість з них. Перше місце у конкурсі посів плакат студентки з Катовіце Марії Яжини, друге — дизайнерки зі Львова Олесі Бачинської.

«Польський плакат — це відома школа для митців. Коли можливості верстатів були мінімальні, то народився особливий стиль плакатів — мальовані. Вони зайняли свою нішу в художньому світі», — зауважила професор мистецтв з Катовіце Катажина Гаврих-Олендер.

Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк зазначив, що твори та біографію Габріелі Запольської польські учні вивчають у школі. Сам про Лесю Українку і про її значення для українців дізнався десять років тому. «Це дві особистості, про які треба розповідати. Моя думка — вони випередили епоху, в якій жили», — розповів Славомір Місяк.

Плакати можна протягом двох тижнів оглянути у Луцьку в Галереї мистецтв. Потім їх демонструватимуть у Тернополі та Рівному.

Волинська область.