8 жовтня. Е. Чехія — Вельс. 2:2. Естонія — Білорусь. 2:0. Бельгія — 16 очок, Чехія, Вельс — по 8, Естонія — 4, Білорусь — 3.

G. Латвія — Нідерланди. 0:1. Туреччина — Норвегія. 1:1. Гібралтар — Чорногорія. 0:3. Нідерланди — 16, Норвегія — 14, Туреччина — 12, Чорногорія — 11, Латвія — 5, Гібралтар — 0.

H. Мальта — Словенія. 0:4. Кіпр — Хорватія. 0:3. РФ — Словаччина. 1:0. Хорватія, РФ — по 16, Словенія — 10, Словаччина — 9, Мальта, Кіпр — по 4.

J. Ліхтенштейн — Північна Македонія. 0:4. Ісландія — Вірменія. 1:1. Німеччина — Румунія. 2:1. Німеччина — 18, Північна Македонія, Вірменія — по 12, Румунія — 10, Ісландія — 5, Ліхтенштейн — 1.

9 жовтня. А. Люксембург — Сербія. 0:1. Азербайджан — Ірландія. 0:3. Сербія — 14, Португалія — 13, Люксембург — 6, Ірландія — 5, Азербайджан — 1.

В. Швеція — Косово. 3:0. Грузія — Греція. 0:2. Іспанія — 13, Швеція — 12, Греція — 9, Косово — 4, Грузія — 1.

С. Литва — Болгарія. 3:1. Швейцарія — Північна Ірландія. 2:0. Італія — 14, Швейцарія — 11, Північна Ірландія, Болгарія — по 5, Литва — 3.

D. Казахстан — Боснія і Герцеговина. 0:2.

Фінляндія — Україна. 1:2. Голи: Ярмоленко, 4, Пуккі, 29, Яремчук, 34.

Фінляндія: Градецький, Райтала (Нісканен, 78), Вяйсянен, Арауюрі, Тойвіо, Алго (Гямяляйнен, 62), Камара, Лам (Ніссіля, 62), Лод, Пог’янпало (Ріскі, 78), Пуккі. Тренер — Маркку Канерва.

Україна: Пятов, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Тимчик, Соболь (Корнієнко, 46), Степаненко (Сидорчук, 77), Шапаренко, Ярмоленко (Булеца, 85), Циганков (Зубков, 77), Яремчук (Довбик, 85). Тренер — Олександр Петраков.

Рефері — Гесус Гіль Мансано (Іспанія).

Гельсінкі. «Олімпійський». 29 000 глядачів. 12 градусів.

F. Шотландія — Ізраїль. 3:2. Фарерські острови — Австрія. 0:2. Молдова — Данія. 0:4. Данія — 21, Шотландія — 14, Ізраїль, Австрія — по 10, Фарерські острови — 4, Молдова — 1.

I. Угорщина — Албанія. 0:1. Польща — Сан-Марино. 5:0. Андорра — Англія. 0:5. Англія — 19, Албанія — 15, Польща — 14, Угорщина — 10, Андорра — 3, Сан-Марино — 0.

***

Збірна України вперше виграла в цьому відбірному циклі. Вона утримала переможний рахунок, виявивши неабияку волю і згуртованість. Цього разу нашій команді нарешті вдалося зробити свої ворота недоторканими наприкінці зустрічі.

А в першому таймі українці мали помітну перевагу. Вони дуже швидко відкрили рахунок, а коли пропустили, що дуже важливо, не забарилися відновити перевагу в рахунку. Злагоджено діяли всі виконавці, але варто виокремити Андрія

Ярмоленка (на знімку). І не тому, що він забив перший гол, а тому, що демонстрував лідерські якості. Він вів колектив уперед, виконав величезний обсяг роботи.

А ще слід сказати про те, що стабільну надійність демонструє Андрій Пятов. Матч у Гельсінкі став для нього 100-м за національну збірну!

Моменти мали обидва суперники, але українці були гостріші в атаці. Головна їхня заслуга в тому, що вони легко долали середню лінію. Однак попереду був другий тайм, який виявився дуже драматичним.

Поступово втомилися обидві команди. Але фінам треба було відігруватися. І вони прагнули до порятунку з останніх сил. Особливо гостро діяв лідер господарів, відмінний виконавець Теему Пуккі. Та наші хлопці не здригнулися — виявили стійкість і досягли бажаного. Хоча мали нагоди збільшити рахунок у контратаках, коли фіни стрімголов кидалися на наші позиції.

Ось що сказав одразу після зустрічі Олександр Петраков:

«Дуже важка гра. Стан у мене був не з кращих, тепер трохи попустило. Про рахунок я не думав, адже в останніх іграх нам забивали на останніх хвилинах. Сьогодні рефері додав шість хвилин, котрі були, мов вічність. Я думав: «Боже, коли вже це закінчиться?». Щодо рахунку, то найголовніше — три очки.

Але про фінів я вже не думаю. Мене тепер хвилює, як зіграємо з Боснією і Герцеговиною. Якщо не виграємо, то сьогоднішня перемога буде даремною. Живу вже зустріччю у Львові. А після неї думатимемо, що робити і як жити далі».

Сьогодні збірна України на «Арені Львів» складатиме черговий важливий іспит — проведе матч з досить сильною боснійською командою.