Під час форуму.

Нині ми стоїмо на порозі істотного оновлення Цивільного кодексу України. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на XI Міжнародному цивілістичному форумі «На шляху до європейського приватного права».

«Першочерговою умовою для рекодифікації Цивільного кодексу України, серед інших, є скасування Господарського кодексу України. Таку необхідність автори Концепції оновлення Цивільного кодексу України пов’язують із тим, що Господарський кодекс України (далі — ГКУ) не відповідає параметрам актів, якими регулюються підприємницькі відносини», — зазначив Руслан Стефанчук.

Глава парламенту додав, що більшість норм ГКУ не мають регулюючого ефекту. До незначного обсягу норм ГКУ, які мають «регуляторний» ефект, можна віднести положення, що регулюють діяльність підприємств і «квазіречових прав» (господарське відання та оперативне управління). «Проте навіть у цій «живій» частині ГКУ не запропонував щось нове, а просто увібрав у себе положення ще радянського законодавства, від яких автори Цивільного кодексу України рекомендували відмовитись ще майже 25 років тому», — наголосив він та зауважив, що «залишати надалі чинним рудимент радянських часів є неправильним підходом».

Руслан Стефанчук нагадав, що у парламенті України 134 народними депутатами зареєстровано законопроект № 6013 про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період.

«З метою усунення незручностей для власників підприємств ми запроваджуємо «пільговий режим» перетворення підприємств, зберігаємо чинність усіх дозволів та ліцензій для правонаступників та багато іншого. Законопроект № 6013 буде суттєво доопрацьований до другого читання. Ми разом пройдемо цей шлях та ухвалимо зважений закон, нічого не руйнуючи, а тільки удосконалюючи», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Більше фото тут.