Скульптурну ІТ-композицію створили спеціально для проекту «Кримська платформа» за ініціативою та підтримки Міністерства закордонних справ України та Українського інституту — державної структури, що налагоджує міжнародні культурні зв’язки українців зі світом. Об’єкт виготовили у партнерстві з ГО «Х-платформа». Так зазначено у повідомленні на офіційному сайті міськради.

Інсталяція має назву «Плескус», від латинського — сплетіння. Для її створення використали інноваційні екрани та сенсорні панелі. Вони змонтовані на металевій конструкції, висота — 4,75 метра. Автором непростої роботи є Сергій Ніжинський. За його словами, це новий підхід у презентації об’єктів тривимірного мистецтва і міської скульптури.

«Плескус» — це перша у нашій державі мультимедійна скульптура. На цьому наголосила менеджер проекту сучасного мистецтва AIR Fest Vinnytsia, голова мистецького об’єднання «Плай» Олександра Венславовська. Завдяки сенсорним технологіям об’єкт реагує на дотик, зчитує серцевий ритм і реагує змінами у графіці.

— На інсталяції є зображення долонь, коли людина торкається до них, ми бачимо зміни у візуальній проекції, — каже Олександра Венславовська. — Кількість дотиків фіксується на сайті. Суть концепції в тому, що кожен дотик — це своєрідне голосування за цілісність і єдність нашої держави, це консолідація і підтримка українського Криму.

На екранах демонструватимуть, зокрема, незвичайний орнамент. Він створений з анімованих цифр, що відображають зміни у населенні півострова. «По суті, це орнамент Криму, написаний за допомогою ІТ-технологій», — каже Олександра Венславовська.

Оглянути незвичний об’єкт охочі зможуть до 24 листопада.