Андрюс Мазуроніс, Лаурінас Кащюнас, Олена Кондратюк, Йонас Ярутіс, Ріманте Шалашявячюте.

«Стало вже дуже доброю традицією обговорювати в стінах Верховної Ради питання щодо дружньої співпраці, взаємодії і міжпарламентських стосунків з нашими партнерами з інших країн», — наголосила заступниця глави парламенту.

О. Кондратюк подякувала литовській стороні за постійну підтримку України в її цілісності, незалежності, суверенності та чітку позицію Литви на міжнародній арені з цього питання, а також стосовно надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, та акцентувала увагу, що наступний саміт НАТО проходитиме у 2023 році у Вільнюсі. «Якщо говорити про готовність нашої країни до стандартів і вимог НАТО — ми практично виконали весь цей план і пройшли довгий шлях. Тому двері для України мають залишатися постійно відкритими навстіж», — наголосила Олена Кондратюк і додала, що в парламентському вимірі залишилося ухвалити два законопроекти, які нині готуються до другого читання та прийняття в цілому.

Окремо вона подякувала за створення в парламенті Литви групи підтримки Кримської платформи та висловила сподівання на поширення такого досвіду парламентами інших країн. «Для нас дуже важливо ще раз подякувати за створення окремої групи в стінах Сеймасу Литви у парламентському вимірі реалізації Кримської платформи. Такий дороговказ дуже важливий для України, і ми сподіваємося, що ваш приклад наслідують і парламенти інших країн», — підкреслила заступниця очільника законодавчого органу влади. За її словами, така практика може стати платформою для взаємодії у питаннях безпеки, збереження територіальної цілісності та суверенітету країн, а також дотримання прав людини, зокрема у Криму. «Відверто кажучи — це така можливість нагадати світу про міжнародне право», — зауважила вона.

У цьому контексті О. Кондратюк нагадала про останні вибори, які відбулися до Російської Думи, в тому числі на території нашого Криму. І зазначила, що Україна не визнає ці вибори. «Ми прийняли у Верховній Раді дві постанови про їх невизнання. І нас дуже непокоїть той момент, що депутати, які були обрані до Російської Думи на території нашого Криму, можуть стати депутатами від Російської Думи в Парламентській асамблеї Ради Європи, — сказала Олена Кондратюк. — І ми дуже просимо не допустити цієї ситуації». За її словами, вже створено санкційний список з тих, хто був обраний на території нашого Криму, хто допомагав на той час у виборчих комісіях, і цей список буде передано дружнім країнам для можливого застосування необхідних процедур. Заступниця Голови Верховної Ради подякувала литовській стороні за надану гуманітарну та економічну допомогу та відзначила взаємну допомогу з боку України в рамках міграційної кризи, яка склалася в Литві.

У зустрічі також узяли участь два віце-спікери Сейму Литовської Республіки: Йонас Ярутіс та Андрюс Мазуроніс.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут.