Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) уже не перше десятиліття надає підтримку ініціативам, які сприяють трансформації економіки України та поглибленню міжнародної економічної інтеграції. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час заходу Організації економічного співробітництва та розвитку з Верховною Радою України.

Глава парламенту України обговорив з учасниками вебінару шляхи зміцнення зв’язків між ОЕСР і Верховною Радою України та напрями подальшої співпраці. Особливу увагу було приділено обговоренню найкращих світових стандартів у сфері забезпечення ефективної підзвітності, прозорості процесів прийняття рішень.

«Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини пропонується надалі брати участь у роботі комітетів ОЕСР із питань захисту права на доступ до публічної інформації, а також спільно з іншими органами, до компетенції яких віднесено імплементацію вказаних стандартів, розробляти пропозиції щодо вдосконалення нормативного регулювання у відповідній сфері з урахуванням наведених стандартів ОЕСР», — наголосив Руслан Стефанчук.

Політик нагадав, що Україна нині перебуває в стані, коли Російська Федерація вчиняє агресію й постійно погрожує подальшою ескалацією цієї агресії.

«Ми змушені зважати на це, коли намагаємося впроваджувати нові стандарти, розроблені іншими країнами в мирний час. Водночас ми з оптимізмом дивимося в майбутнє, тому що наш курс на членство у ЄС залишається незмінним», — зазначив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України запропонував експертам ОЕСР напрацювати чіткі плани щодо подальшого наближення України до ЄС.

Секретаріат Голови Верховної Ради України.