З початку цього року набув чинності Закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. У рамках виконання цього закону Тернопільська обласна рада має забезпечити першочерговий розгляд та вирішення завдань територіальної оборони, руху опору та підготовки громадян України до національного спротиву.

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зазначив, що Тернопільщина повинна показати приклад у цьому важливому напрямі.

«Тернопільщина — патріотичний край! Ми завжди були на передовій захисту Незалежності та територіальної цілісності нашої держави і повинні показати приклад й у цьому важливому напрямі. Сьогодні в умовах явної загрози з боку агресора, ситуації, що склалася на білоруському кордоні, напруженого становища в Казахстані ми не можемо стояти осторонь і повинні негайно формувати підрозділи територіальної оборони», — наголосив Михайло Головко.

Учасники наради окреслили проблеми, які потребують першочергового роз-в’язання, та сформували перелік завдань. Зокрема, планується узгодити вже розроблені програми Тернопільської обласної ради і Тернопільської обласної державної адміністрації щодо територіальної оборони області, об’єднавши їх в один документ, та забезпечити його розгляд на на-
ступній сесії Тернопільської обласної ради.

Також потрібно організувати спільний виїзд на об’єкти територіальної оборони краю для вирішення технічно-побутових питань, підготувати пропозицію про виділення коштів для забезпечення нагальних потреб у сфері територіальної оборони під час перегляду обласного бюджету та розглянути можливість виділення приміщення для Управління територіальної оборони Тернопільської області.

«Тернопільська обласна рада та весь її депутатський корпус має чітке розуміння стратегічної важливості та пріоритетності питань територіальної оборони нашого краю. Ми готові всебічно сприяти розв’язанню проблем, приймати потрібні рішення та забезпечувати всім необхідним оборонну сферу», — наголосив Михайло Головко.

Тернопільська область.

Фото зі сторінки у соцмережі Михайла Головка.