З цього приводу МЗС оприлюднило коментар, в якому вказується, що резолюція наголошує на твердій прихильності суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вимагає від російської федерації негайно припинити воєнні дії на території нашої держави.

Документом передбачається проведення Комісією з розслідування щодо України спеціального розслідування порушень та злочинів внаслідок російської окупації на нині визволених територіях Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей та підготовка Верховним комісаром ООН з прав людини доповіді про критичну гуманітарну ситуацію та серйозні порушення прав людини у м. Маріуполь.

Рада ООН з прав людини закликає російську федерацію надати представникам міжнародних правозахисних та гуманітарних інституцій, включно зі спеціалізованими установами ООН, безперешкодний, своєчасний, негайний та необмежений доступ до осіб, які були перевезені з постраждалих районів України та утримуються на території російської федерації або територіях, які контролюються чи окуповані росією, а також надати причетним сторонам вичерпний перелік таких осіб.

Україна висловлює вдячність країнам - членам ООН, особливо членам Ради ООН з прав людини, котрі підтримали цей документ. Він є важливим для забезпечення відповідальності винних у вчинені серйозних порушень прав людини та воєнних злочинів під час російської агресії проти нашої держави.

Резолюцію «Погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії» підтримали 33 країни, утрималися - 12, «проти» проголосували КНР та Еритрея.

Нагадаємо, 2 березня спеціальна сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів проголосувала за резолюцію, яка «найрішучіше» засуджує неспровоковане вторгнення росії в Україну. У документі, схваленому 141 членом органу, що складається зі 193 представників, від росії вимагають негайно припинити війну в Україні та вивести всі свої війська з території України. 7 квітня спецсесія вирішила призупинити членство росії у Раді ООН з прав людини, після чого рф демонстративно залишила цей орган.