Про це інформує Центр політико-правових реформ.

Чи потрібно переоформлювати документи, якщо змінилася назва вулиці?

Місце проживання у паспорті й документи на нерухомість змінювати не потрібно. Натомість підприємці мають змінити зареєстроване місцеперебування юридичної особи та фізичної особи-підприємця та повідомити банки й контрагентів про зміну до чинних документів.

Як бізнес може отримати компенсацію за працевлаштування ВПО?

Компенсація становить 6500 грн за кожного працевлаштованого переселенця та може виплачуватися перші два місяці його роботи. Заяву може подати роботодавець, який є платником ЄСВ, подав звітність за 4 квартал 2021 року або за весь 2021 рік, сплачує зарплату не менше 6500 грн і не є неприбутковою організацією.

Як змінилася процедура отримання посвідчення водія у сервісних центрах МВС?

Навчання в автошколі розділено на два етапи, теорію та практику можна опановувати в різних школах і складати іспит в різних сервісних центрах МВС, внутрішній теоретичний тест в автошколі скасовано.

Як зареєструвати народження дитини онлайн?

Зробити це можна через послугу «єМалятко» у «Дії», якщо ви маєте медичний висновок про народження дитини. Також знадобиться електронний підпис одного або обох батьків.

Як діятиме закон про заборону політичних партій?

Закон визначає умови, за яких створення або діяльність політичних партій забороняється, а також скорочує строк розгляду таких справ у першій та апеляційній інстанціях – по 1 місяцю з дня відкриття провадження. У разі заборони судом політичної партії майно, кошти та інші активи політичної партії, її осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави.

Як відбувається затримання особи в умовах війни?

Правові консультації надали експерти «Право в умовах війни». Порядок затримання в умовах воєнного стану залишається звичайним – у разі наявності підозри у вчиненні кримінального або адміністративного правопорушення. Строк затримання збільшено до 9 діб.

Чи є колабораціонізмом робота на окупованій території?

Експерти Ініціативи вважають, що колабораціонізмом не є робота, що спрямована винятково на життєзабезпечення населених пунктів. Йдеться, наприклад, про керівників (та їх заступників) державних, комунальних підприємств лікарської, фармацевтичної галузі, тих, що надають комунальні послуги, послуги газо-, електропостачання, забезпечують населення питною водою, їжею та предметами першої потреби, здійснюють захист від забруднення, знезараження територій, пожежогасіння.

Що нового у роботі Державного земельного кадастру (ДЗК)?

Робота ДЗК відновлюється, впроваджуються механізми для захисту відомостей ДЗК від несанкціонованого втручання, захисту прав держави, фізичних та юридичних осіб під час внесення до ДЗК відомостей про об’єкти ДЗК та користування такими відомостями.

Хто та як відповідає за порушення комендантської години?

Відповідальність за порушення комендантської години поки що не передбачена. Водночас особа несе відповідальність на загальних підставах за невиконання законних вимог патрулів, склад яких визначає місцева влада.

Як змінюється робота державної служби та місцевого самоврядування?

Основна зміна – призначення без конкурсного відбору на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій.

Як оформити в «Дії» допомогу з безробіття?

Ви можете скористатися цією послугою, якщо були офіційно працевлаштовані, але втратили роботу через війну, або ж не можете продовжувати діяльність як ФОП через воєнний стан і зареєстровані на тимчасово окупованих територіях або там, де ведуться активні бойові дії.

Як зареєструвати народження дитини в умовах воєнного стану?

Експерти «Право в умовах війни» підготували пам’ятку про органи, які оформлюють реєстрацію дитини під час воєнного стану  та необхідні для цього документи.

Яка відповідальність за самовільне залишення місця служби?

Відповідальність за самовільне залишення місця служби передбачено і Кримінальним кодексом, і в Кодексом про адміністративні правопорушення. Експерт Ініціативи «Право в умовах війни» пояснив, яка правова кваліфікація є правильною.

Як забезпечити дисципліну працівників під час війни?

При обранні виду стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та завдану шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. А тому звільнення з роботи як дисциплінарне стягнення – це крайній захід.

Дайджест створено за матеріалами Право в умовах війни. Від початку війни експерти ЦППР разом із партнерами працюють в Ініціативі, щоб аналізувати останні законодавчі нововведення, відповідати на запитання громадян і давати рекомендації владі, – інформує Центр політико-правових реформ на власній сторінці у соцмережі.

 «Голос України».