«НЕЗЛАМНІ». Під такою назвою у Львові анонсували проект будівництва Національного реабілітаційного центру, який  реалізовуватимуть за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. 

Як наголошує міський голова Андрій Садовий, дуже часто постраждалі внаслідок воєнної агресії росії потребують складних операцій та довгої реабілітації. На жаль, наразі повноцінна реабілітація недоступна в Україні. Тому будівництво у Львові нового сучасного реабілітаційного центру є надзвичайно важливим для всієї держави.

«Цього місяця Вероніці виповнилося 10 років. Будинок дівчинки на Донеччині обстріляли з танка. Російські окупанти прицільно били в підвал, де ховалися люди. Живою з-під завалів дістали лише Вероніку. Вся її сім’я загинула. Дорослі накрили дівчинку собою, аби врятувати. Але уламок снаряду потрапив їй у голову. Через це паралізувало руку.

Нині Вероніка лікується у нашій дитячій лікарні. У Львові їй зробили першу операцію та врятували око. Але уламок досі залишається в голові —  видалити його поки що неможливо. До дівчинки повертається пам’ять, вона заново вчиться ходити та усміхатись.

Таких історій тепер тисячі. У більшості випадків постраждалі потребують складних операцій та довгої реабілітації. Наразі повноцінна реабілітація недоступна в Україні. Адже кожна з цих історій — це історія незламності українців. Це про людей, які пройдуть через усі випробування і обов‘язково будуть щасливими. Вдома, на своїй українській землі», — розповів Андрій Садовий.

Наразі у львівських медзакладах лікується понад 1000 осіб, котрі постраждали від війни, з різними травмами. У співпраці з закордонними клініками  поранених зі Львова відправляють на лікування за кордон. Але ці ресурси теж є обмеженими.

«10 червня проведемо донорську конференцію спільно з МОЗ та донорами, які готові допомогти із будівництвом сучасного реабілітаційного центру», — додав міський голова Львова.

Фото Львівської міської ради.