Що швидше Росія розблокує українські морські порти, то швидше зупиниться розгортання продовольчої кризи у світі. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі в аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia.

«Росія перекрила доступ до наших портів на Чорному морі й окупувала нашу частину берега Азовського моря. Унаслідок цієї військової блокади закрита більшість традиційних маршрутів української торгівлі. Наразі 22 мільйони тонн зернових в Україні перебуває у сховищах. Ми не можемо направити їх на світовий ринок, де вони необхідні саме зараз, у цей час», – розповів Глава держави.

За словами Президента, це вже позначилося на цінах на зернові, а згодом вплине й на вартість іншого продовольства, яка може катастрофічно зрости. Урядам країн-експортерів продовольчих товарів уже доводиться скорочувати експорт тієї чи іншої агропродукції зі своїх країн, щоб втримати внутрішні ціни від вибухового зростання й захистити власних споживачів.

«За оцінкою ООН, цього року голод у світі додатково охопить близько 40-50 мільйонів людей. Вважаю таку оцінку консервативною. Голод не приходить сам. Разом з ним завжди йде також і політичний хаос, який іще більше погіршує ситуацію, руйнує соціальне життя та створює ще більш небезпечні умови для звичайних людей», – зауважив Володимир Зеленський.

Як зазначив Президент, зростання цін на харчі – це провісник злиднів для бідних і збідніння для середнього класу, якщо не вживати заходів, щоб змінити нинішню ситуацію.

«Тільки уявіть, яким політичним хаосом це може закінчитись у певних регіонах», – додав Глава держави.

Крім того, на його думку, блокада Росією українських портів може стати прикладом для наслідування для інших потенційних агресорів, які хочуть підкорити сусідів чи забрати їхню територію.

«Якщо Росії вдасться безкарно пройти через це у війні проти України, то інші держави побачать, що морська блокада – це нібито допустимий інструмент тиску в сучасному світі. А отже, жоден із торговельних маршрутів на морі й жодна країна після цього не будуть у безпеці», – наголосив Президент України.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Глава держави уточнив, що в липні у багатьох країн закінчаться запаси торішнього врожаю, і вже восени на світових продовольчих ринках може скластися кризова ситуація, схожа на ту, як була в енергетиці у Європі минулого року. 

«Що швидше цю війну вдасться закінчити, то краще буде для кожного народу. Не тільки для нас. Що швидше будуть розблоковані наші порти, то скоріше зупиниться розгортання продовольчої кризи, бо зможемо відправити на світовий ринок і наші запаси, і новий врожай», – зазначив Володимир Зеленський.

Він висловив сподівання, що, зокрема, на зустрічі «Великої двадцятки» вдасться знайти спосіб зупинити розгортання як продовольчої кризи, так і війни загалом.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України

 

«Велика двадцятка» має продемонструвати свою чітку позицію щодо російської агресії – Володимир Зеленський

Держави-партнери надають Україні значну підтримку в боротьбі з російським вторгненням, і «Велика двадцятка» на саміті восени має продемонструвати свою чітку позицію щодо політики країни-агресора. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі в аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia.

Він зазначив, що через війну дефіцит держбюджету України щомісяця становить 5 млрд дол. США, і країни-партнери надають нашій державі значну фінансову допомогу.

«Сьогодні нам допомагають покривати (дефіцит бюджету. – Ред.) наші партнери: Європейський Союз, окремо на двосторонньому рівні – країни, які не входять у ЄC, Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія та багато інших партнерів. Також фінансові інституції, такі як Міжнародний валютний фонд. І це велика робота», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави додав, що в низці країн створено фонди допомоги вимушеним переселенцям з України.

Володимир Зеленський також повідомив, що прийняв запрошення Президента Індонезії Джоко Відодо взяти участь у саміті «Великої двадцятки», який має відбутися восени.

Він висловив переконання, що на цій зустрічі G20 будуть представлені лише держави-партнери, а не окупанти.

Президент наголосив, що заради завершення війни в Україні всі демократичні сили у світі мають об’єднати свої зусилля для тиску на Росію.

«Війна, яка триває сьогодні у центрі Європи, повинна закінчитися. І тут потрібне об’єднання всіх сил. Об’єднання не тільки зброї – всіх політиків, дипломатії та великих економік світу. Щоб не підтримувати Російську Федерацію, її бізнес, не підтримувати з нею торгівлю, будь-які відносини, допоки вони не зупинять свою агресивну політику», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави переконаний, що «Велика двадцятка» має дати чітку оцінку агресивній політиці Росії.

«Я думаю, «двадцятка» повинна поставити крапку в цьому напрямку. Принаймні висловити свою чітку позицію щодо підтримки України», – резюмував Президент.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України

 

Президент: Завдяки журналістам вдалося об'єднати українське суспільство й увесь світ

Президент Володимир Зеленський висловив подяку всій журналістській спільноті за об’єктивне висвітлення подій в Україні з перших днів повномасштабного російського вторгнення та за донесення правдивої інформації до людей у різних куточках світу. Про це Глава держави сказав під час онлайн-зустрічі в аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia.

«Я хочу, щоб мій голос чув світ. І тільки завдяки журналістам нам вдалося об'єднати світ, і ми об'єдналися самі всередині нашої держави», – констатував Президент.

За його словами, у цій боротьбі України з російською агресією чесні та правдиві журналісти мають не менше значення, ніж зброя.

Володимир Зеленський розповів, що був вражений тим, що з перших днів війни шість тисяч представників медіа з різних держав постійно працювали у спорожнілому Києві.

«Я ніколи не бачив такого: порожнє місто, цивільні виїхали, військові воювали і всюди були журналісти. Вони зробили свою велику роботу», – сказав він.

Водночас Глава держави наголосив: війна не закінчилась, у деяких районах триває активна стадія бойових дій, а десь усе тільки починається. Тож Володимир Зеленський закликав журналістів продовжувати роботу з висвітлення подій в Україні та донесення світу правдивої інформації, адже це наближає перемогу нашої держави.

«Я хочу попросити не кидати нас, бо ви є мостами між Україною й іншими державами. Ця інформація зберігає нам життя. Це те, без чого не можна прожити. Це велика робота, і я дякую всій журналістській спільноті. Тут немає жодних наказів – просто говоріть те, що ви бачите. Говоріть правду, і, я впевнений, тоді ми переможемо. Бо правда все одно переможе», – закликав Володимир Зеленський.

Президент також висловив співчуття рідним і близьким представників ЗМІ – журналістів, операторів, техніків, які загинули під час цієї війни.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України