Так написав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов (на знімку) на особистій сторінці в мережі Фейсбук.

Міністр зауважив,що саме про це говорили на другому засіданні Штабу осінньо-зимового періоду.

Нині ми опрацьовуємо головні та запасні плани, лагодимо пошкоджене, відновлюємо зруйноване, запасаємо паливо, - написав Олексій Чернишов і зауважив, що тепло у наших оселях залежить від кожного з нас. Воно, мовляв, - у наших руках!

Готуйтеся до зими: утеплюйте квартири та будинки, беріть участь у підготовці громади до опалювального сезону. Адже зима дуже близько! І кожен має утримати тепло у своїй оселі, - підсумував міністр і додав, що деталі можна дізнатися на сайті міністерства.

Ми, звісно ж, вирішили не обмежуватися загальними й такими, що вже стали традиційними, фразами про утеплення домівок та утримання тепла в своїх оселях, а забажали обіцяних деталей. Тож маємо їх!

Отже, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов 30 червня провів друге засідання Штабу з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2022/23 року.

"Будь-які спекуляції та використання теми опалення в політичних цілях вважаю злочином перед державою, - зауважив міністр. - Організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України. Кожен українець має бути обігрітий!" - заявив Олексій Чернишов.

Міністр вкотре наголосив, що тарифи на тепло не змінюються. Профільними міністерствами, НАК "Нафтогаз" та Асоціацією міст України спільно підготовлений проект урядового рішення щодо покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу.

Перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко повідомив про готовність його відомства до опалювального сезону.

"Я можу всіх заспокоїти. Наш план дає можливість 100% сказати, що громадяни України будуть забезпечені теплом, електроенергією та газом", - зазначив він.

Олексій Чернишов своєю чергою наголосив, що місцева влада вже зараз має проводити утеплення будинків та накопичувати альтернативне паливо. Він також закликав місцеву владу заповнити дані про стан та потреби підприємств ЖКГ на платформі Uneeds, яку формує Мінрегіон.

"Звертаюся до міських голів. На вас - особливо відповідальне навантаження. Я сподіваюся, що наша традиційно партнерська співпраця з містами триватиме. Проведіть якісну роз'яснювальну кампанію серед громадян і дотримуйтеся єдиної інформаційної політики. Залучайте містян до підготовки до опалювального сезону. Спілкуйтеся з ними по-дорослому. Підтримуйте їх у побутовій термомодернізації", - наголосив Олексій Чернишов.

Як зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, важливою складовою проходження опалювального сезону є злагоджена робота всіх відомств та гілок влади.

"Завдяки злагодженій роботі була підтримана пропозиція АМУ про недопущення націоналізації підприємств ТКЕ у разі затримки з оплати договорів реструктуризації заборгованості за природний газ. Важливим показником ефективності роботи штабу також стало ухвалене рішення щодо більш прийнятного для підприємств ТКЕ механізму оплати спожитого природного газу під час наступного опалювального сезону", - зазначив він.

Міністр наголосив, що жоден регіон не залишиться поза увагою, і він планує провести робочі зустрічі з представниками регіонів та міст, особливо з прифронтовими та тими, які постраждали унаслідок бойових дій.

Тим часом

Усі документи для проходження опалювального сезону затверджено.

Міністр енергетики України Герман Галущенко (на знімку) в ефірі Спільного телемарафону UAразом розповів про процес підготовки енергосистеми до осінньо-зимового періоду.

Про це інформує прес-служба Міністерства енергетики України.

"Ми дуже відповідально готуємось до опалювального сезону, враховуючи всі ризики. Затверджено відповідні плани, ми рухаємось у встановлених термінах. Ці плани передбачають необхідну ремонтну кампанію, дотримання відповідного балансу виробництва електроенергії та газопостачання в період опалювального сезону. Ми впевнені, що ми ці плани реалізуємо", - наголосив Герман Галущенко.

Тривають заходи з підвищення безпеки енергетичної інфраструктури, зокрема газової.

"Питання безпеки є ключовим з точки зору стабільності газопостачання. Ми над цим питанням працюємо і залучаємо до цього Збройні Сили України", - зазначив міністр.

Він запевнив, що вже сьогодні джерела та обсяги постачання енергоресурсів, а також їх логістику ретельно прораховують для всіх можливих сценаріїв.

"Ми працюємо над тим, щоб забезпечити відповідну кількість енергоресурсів, зокрема вугілля, передусім за рахунок власного видобутку", - пояснив Герман Галущенко.

За словами міністра, заборона підвищення тарифів на комунальні послуги не позначиться на стабільності енергопостачання.

"Енергетична система України є настільки стійкою і багатогранною, що ми можемо забезпечити стабільність тарифів для населення. Навіть в умовах війни система функціонує стабільно", - підсумував міністр.

Водночас він закликав споживачів до відповідального споживання ресурсів, щоб не допускати їх марнування в умовах війни.

За матеріалами прес-служб Мінрегіонів та Міненерго України.