Про це інформує Міністерство енергетики України на власній сторінці в мережі Фейсбук.

Дискусія "Renewables to power post-war Ukraine" відбулася учора в Брюсселі в режимі онлайн.

Участь у заході також взяли Єврокомісар з питань енергетики Kadri Simson, заступник директора Секретаріату енергетичного співтовариства Дірк Бушле, міжнародні та українські галузеві експерти.

Герман Галущенко наголосив, що зелена трансформація буде в центрі післявоєнного відновлення України. Декарбонізацію енергетичного сектора України планується проводити, зокрема, завдяки розвитку безпечної та вуглецево-нейтральної ядерної енергетики. Також передбачається поетапна відмова від вугільних електростанцій, розвиток відновлюваних джерел енергії, розгортання акумулюючих потужностей.

"Наша мета - побудувати 7,1 ГВт нових потужностей відновлюваних джерел енергії, переходячи на ринкові моделі стимулювання зеленої енергетики, зокрема, "зелені" аукціони. Ми також плануємо на першому етапі встановити 750 МВт акумулюючих потужностей. Це підвищить стабільність енергетичної системи", - заявив Герман Галущенко.

Вагомий внесок у зелену трансформацію може зробити розвиток водневої енергетики. "Ми розглядаємо 10 ГВт експорту водню з України до ЄС, який окреслила Єврокомісія як наш стартовий показник", - зауважив міністр.

"Отримавши статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, ми маємо думати про досягнення цілей Європейської зеленої угоди одночасно з іншими державами ЄС. Ми розроблятимемо нашу політику з повною повагою до європейського законодавства, наших майбутніх зобов'язань щодо членства в ЄС і в повній координації з нашими європейськими партнерами", - підсумував Герман Галущенко.

"Голос України".

Фото з Фейсбук-сторінки Міненерго.