«Газпром» у пропагандистському ролику намагався залякати європейців зимою і браком газу, але перестарався, бо створив пародію на російську дійсність.

Для залякування Європи «Газпром» використав кадри з Красноярська, одного з найбільших міст росії з населенням понад мільйон мешканців, яке ніколи не було газифікованим. У третьому тисячолітті 15 тисяч приватних будинків у місті-мільйоннику опалюються вугіллям. На вугіллі працюють і міські ТЕЦ. Місто час від часу закриває чорне небо.

У зимові дні Красноярськ нагадує картину пекла. В небі чорні хмари, в повітрі сморід диму від теплових станцій, які опалюються вугіллям. Допустимі норми забруднення повітря у рази перевищують усі межі. В «чорні» дні звичними стали такі повідомлення: «У Красноярську очікуються метеорологічні умови, несприятливі для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері. Підприємства запроваджують перший режим скорочення викидів. Красноярців просять виїхати з міста, якщо є така можливість. Також рекомендується почекати з роботами, що викликають запилення чи задимлення. Окрім того, власникам автобусів наказано не випускати на лінію брудні авто, а власникам машин краще користуватися громадським транспортом».

У Красноярську прямі лінії з владою, візити міністрів і керівників держави постійно супроводжуються скаргами на жахливу екологічну ситуацію, протестами і вимогами, коли нарешті газифікують «місто трудової доблесті». Мешканці вимагають відправити у відставку губернатора краю Алєксандра Усса за байдуже ставлення до проблем регіону. Він своїх дітей прилаштував за кордоном, де підготував і для себе запасний аеродром.

Над роликом «Газпрому», як пише «Тайга.Инфо», велике місто водночас плаче і сміється. Телеграм-канал «Борус» назвав його глузуванням з Красноярська. А віце-губернатор краю Сергій Понамаренко під цим роликом у своєму телеграм-каналі написав: «Ну, ви зрозуміли». Ролик супроводжує після барда Юрія Візбора «А зима будет большая», але без слів «плачет синяя россия».

Для газифікації Красноярська потрібно прокласти кількасот кілометрів газоводу. В сусідній Іркутській області проходить газопровід до Китаю. Можна використати і власні газові ресурси - Собінське та Юрубченко-Тохомське родовища. Вартість такого проекту - майже 84 млрд рубів, але в федеральному бюджеті немає для цього коштів.

Ще один варіант - газопровід «Сила Сибири-2», у цьому випадку можна газифікувати дві третини краю. Третій варіант - прокласти труби з Кемеровської області, але політики вважають його дуже дорогим, бо знадобиться аж 100 млрд рублів, і все тішать красноярців обіцянками.

Для пропагандистського збиткового проекту «Сила Сибири» до Китаю витратили понад 70 млрд доларів США - і продають газ за символічні ціни. Тим часом на кордоні з ЄС на станції «Портовая» Ленінградської області «Газпром» щодня спалює зайвого газу на 13 млн євро. Ось така російська реальність часів правління путінського режиму, коли справді хочеться водночас сміятися і плакати.

На знімку: чорне небо над Красноярськом.

Фото з відкритих джерел.