Колись він був співробітником карного розшуку, розкривав тяжкі злочини і саджав злочинців за ґрати, за що й отримав після вступу до лав 28-ї ОМБр позивний «Опер».

Коли «Опер» став командиром взводу, то разом із побратимами брав участь у війні на Донбасі, де зміг повноцінно виявити свої здібності. Зокрема, працюючи в районі Красногорівки, він організовував проходи до лінії зіткнення, що істотно впливало на успішність боротьби з окупантами.

«Перший мій вихід у сектор був у грудні 2020-го. На щастя, у нас склався хороший колектив серед офіцерів, завдяки чому ми могли грамотно спланувати операції. Та й особовий склад увесь усвідомлював важливість нашої справи, тому кожен старався зробити свій внесок», — згадує «Опер».

Втім, сам Олексій наголошує, що порівнювати війну тоді та зараз просто важко, зокрема через масштаби та способи її ведення.

«Коли прогриміли перші вибухи, ми одразу висунулися на кордони Миколаївської області та зайняли лінію оборони. Пізніше, вночі 25 лютого, ворог спробував висадити десант у Коблевому. Але абсолютно без успіху. Наші бійці, серед яких були й курсанти, перебили і самих десантників, і їхню техніку», — ділиться «Опер».

Надалі взвод старшого лейтенанта діяв на одному з найнебезпечніших напрямків Херсонщини, де ворожа артилерія та РСЗВ працювали постійно.

«Загалом бій у середньому триває 10—20 хвилин. Усе решта — це підготовка до нього: фортифікація власних позицій, розвідка, пригнічення ворожих засобів вогню, перехоплення ворожих ДРГ таі розвідників і все у такому стилі. Найважливіше, звісно, це копати. Бо тривалість життя солдата залежить від того, як глибоко він закопався», — зазначає Олексій.

Та попри складність роботи, у взводі «Опера» є свої унікальні та курйозні моменти, зокрема, коли одному з «лицарів» вдалося збити ворожий безпілотник зі стрілецької зброї або коли ворог «трішки» плутає цілі.

«У багатьох селах люди під час евакуації полишали худобу. Коли російські солдати бачать корів у приціл, то їм здається, що все, це український наступ. І вони одразу хапаються за зброю і починають поливати все вогнем, аби зупинити так зване просування військ», — сміючись, розповідає старший лейтенант.

Сам «Опер» після перемоги України планує залишитися на службі у 28-й ОМБр, оскільки впевнений, що армія має бути сильною, а щоб цього досягти, вона має складатися з професіоналів.

Олексій нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Текст і фото прес-служби 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.